Drugie zwycięstwo młodzików MKK Gniezno

2011-10-24

Swoje drugie spotkanie w ramach wielkopolskiej ligi młodzików w niedzielę 23 października w hali GOSIR przy ulicy Jolenty w Gnieźnie rozegrał zespół MKK Gniezno. Tym razem do pierwszej stolicy przyjechał zespół z Konina. Oba zespoły w pierwszej kolejce dość łatwo pokonały rywali na własnych parkietach. Tomasz Konowalski opiekun MKK nie mógł w tym meczu skorzystać z pełnego składu co wprowadziło nieco niepokoju w szeregach gospodarzy.

Zespół z Gniezna podszedł bardzo skoncentrowany do tego meczu efektem czego było prowadzenie po 5 minutach gry 13:4. W tym momencie o czas poprosił trener gości co pozytywnie wpłynęło na obraz gry MKS-u Konin. Kolejne minuty to wymiana ciosów. Pierwsza kwarta kończy się wynikiem 27:23. Po emocjach związanych z pierwszą odsłoną , kibice licznie zgromadzeni w tym dniu w hali przy ulicy Jolenty, oczekiwali kolejnych ataków gości. Tymczasem gospodarze rozegrali ten fragment meczu wyśmienicie. Druga kwarta wygrana 23:13 i na przerwę gnieźnianie schodzą z 14 punktową przewagą. Ten kto w przerwie skazał zespół MKS-u na pewną porażkę bardzo się pomylił.W połowie trzeciej kwarty MKK roztrwoniło przewagę i wynik oscylował w granicach remisu. Tym razem o czas poprosił trener gospodarzy. Od tego momentu punkty zdobywali już tylko gospodarze, którzy ponownie odskoczyli swoim rywalom na bezpieczną odległość punktową. Przed czwartą kwartą wynik na tablicy pokazywał 66:55 dla MKK. Ostania odsłona meczu była wyrównana i emocjonująca. Zespoły do końca chciały pokazać ile są warte i kto będzie liczył się w tegorocznych rozgrywkach. Tym razem więcej spokoju i zimnej krwi zachowali gracze MKK. Wynik czwartej kwarty 23:16 i cały mecz 89:71 dla Gniezna.

MKK Gniezno zagrało w składzie: Jakub Kubicki 8pkt, Milak Michał 10, Trafny Mateusz 0, Chojnacki Igor 3, Kiełpiński Mikołaj 18, Leśniczak Piotr 6, Kowalczyk Maks 0, Wietrzynski Dariusz 33, Dolata Adrian 3, Zachwieja Łukasz 4, Piechowiak Tomasz 0, Lorek Mikołaj 4.

Kolejne spotkanie nasi młodzicy rozegrają w najbliższą sobotę w Poznaniu z miejscową Pyrą.