Druzgoczące porażki wyjazdowe laskarzy Startu 1954 i Stelli

2012-12-16

W miniony weekend 15 i 16 grudnia rozegrane zostały kolejne mecze w ramach mistrzostw Polski mężczyzn w hokeju halowym. Gnieźnieńskie zespoły Startu 1954 i Stelli wyjechały do Poznania gdzie były podejmowane przez drużyny Grunwaldu  i AZS AWF.

W sobotę 15 grudnia w hali Centrum rekreacji AWF przy Drodze Dębińskiej drużyna Startu 1954 Gniezno toczyli wyrównany pojedynek z ekipą ASZ AWF Poznań. Do przerwy w meczu był remis 1:1. Na dwie minuty przed końcową syreną także remis - 4:4. Ostatecznie jednak karny strzał różny wykorzystany w 59. minucie przez Artura Pacanowskiego dał akademikom zwycięstwo 5:4. Dwie bramki w sobotnim meczu dla Startu zdobył Arkadiusz Brożek, a po jednej Maciej Wejerowski i Marcin Grotowski. Gradem bramek w hali POSiR przy ulicy Chwiałkowskiego zasypał zespół Stelli Gniezno poznański Grunwald. Gnieźnianie tylko do przerwy starali się dotrzymać kroku gospodarzom. Po półgodzinie gry wojskowi prowadzili jednak i tak 16:6. W drugiej połowie zdołali strzelić jeszcze osiemnaście bramek, a nie tracąc żadnej pokonując  ostatecznie Stellę 34:6.  Bramki dla Stelli zdobyli: Hubert Grotowski – 3, Marcin Lewartowski – 2 i Dawid Kowalski – 1.

W niedzielę 16 grudnia podobną klęskę jak laskarze Stalli Gniezno na swojej skórze doświadczyli zawodnicy Starty 1954 Gniezno, którzy zostali rozgromieni podobnie jak stellisci dzień wcześniej przez Grunwald w miejjszym wymiarze kary bo 20:2. Po jednym golu dla czerwono-czarnych strzelili Marcin Grotowski i Mariusz Gromadzki. Tego samego dnia Stella dość wyraźnie została natomiast pokonana przez AZS AWF Poznań 12:7. Aż pięć bramek dla gości zdobył w tym spotkaniu Marcin Lewartowski, a dwa trafienia zaliczył Hubert Grotowski. W innym meczu  Pomorzanin Toruń  pokonał  LKS Rogowo  18:4. W tabeli na prowadzeniu Grunwald i AZS AWF po 12 punktów. Pomorzanin i Start mają w dorobku po 3 punkty, a Stella i LKS Rogowo są na razie bez zdobyczy punktowej.

Kolejne spotkania gnieźnieńskie zespoły rozegrają w piątek, 4 stycznia, w hali GOSiR przy ul. Paczkowskiego. Start podejmował będzie o g. 18 Pomorzanina Toruń, a o g. 20  Stella zagra z LKS Rogowo.