Drużynowe i Parowe Mistrzostwa Okręgu Kadetów - Arkadiusz Szymański zdobywa Złoto dla GKS Orzeł Gniezno!

2011-04-16

Punktualnie o godzinie 12.00, 16 kwietnia na torze speedrowerowym w Toruniu rozpoczęły się zawody o Drużynowe Mistrzostwa Okręgu Kadetow. Gnieźnianie jadąc w dwuosobowym składzie (powinno być 4)  Arkadiusz Szymański i Dawid Zachmyc zdobyli 3 miejsce plasując się za drużynami z Torunia i Żołędowa.

Tabela koncowa:
I TSZ Pekum Torun
II Mustang Zołedowo
III GKS Orzeł Gniezno (A. Szymanski (3,4,4,4) 15, D. Zachmyc (3,4,3,4) 14)
IV BTSS Bydgoszcz

Turniej Parowy:
Po zawodach drużynowych około godziny 14.00 rozpoczęła się rywalizacja o Parowe Mistrzostwo Okręgu Kadetów.  Po dobrze „objechanych” zawodach drużynowych młodzi Gnieźnianie myśleli tylko o zwycięstwie w turnieju. W dwóch pierwszych biegach para z Gniezna pewnie wygrała 7:3 z parą Mustanga Żołedowo oraz 7:3 z parą bydgoską.

W biegu 12 na torze spotkały się najsilniejsze pary Gniezna i Torunia. Napięcia podczas startu nie wytrzymał Ł. Marchlewski, który dotknął taśmę przez co został wykluczony. W powtórce biegu po wyjściu spod taśmy Dawid Zachymyc wykorzystał na wirażu walkę Szymańskiego z Bożejwiczem i 12 bieg zakończył się pomyślnie dla młodych zawodników GKS Orzeł Gniezno 6:3. W czwartym biegu Orły pewnie wygrywają z drugą parą Żołędowa inkasując kolejne 7 punktów. Do pewnego zwycięstwa w turnieju drużynie z Gniezna wystarczył tylko remis w ostatnim biegu. Jednak do groźnego upadku doszło z udziałem Dawida Zachmyca, który zjechał z toru za co został wykluczony. Osamotniony Szymański wygrał bieg zostawiając za plecami Małkowskiego i Lisa z Torunia II.

Pierwsza para Torunia oraz zawodnicy z Gniezna uzyskali równą liczbę punktów co oznaczało, że musi się odbyć bieg dodatkowy. Pod taśmą stanęli na drugim polu Marchlewski (Torun) i na 4 polu Szymanski.

Wspaniale ze startu wyszedł torunianin, który przez dwa okrążenia zaciekle bronił się przed atakami Szymańskiego. Na trzecim okrążeniu pierwszego łuku staje się „cud”. Pięknym atakiem przy krawężniku zawodnik GKS-u wyprzedza Marchlweskiego wywalczając tym samym złoto dla swej drużyny.