Drużyny z Niechanowa bezkonkurencyjne

2010-05-21

Na boisku ze sztuczną nawierzchnią trawiastą do hokeja na trawie przy ulicy Paczkowskiego w Gnieźnie, w piątek 21 maja rozegrany został, szósty Turniej Powiatowy Unihokeja Chłopców i Dziewcząt.

Celem turnieju była, popularyzacja  unihokeja  wśród  młodzieży, rozwijanie  sprawności  fizycznej – poprawianie  kondycji, refleksu i  zwinności oraz   dobra zabawa oraz integracja młodzieży szkolnej. Sam turniej w którym udział wzięło sześć zespołów chłopców oraz pięć dziewcząt został przeprowadzony  systemem „ każdy  z  każdym” a czas  gry  na boisku o wymiarach 40x20 m wynosił 15 min. W  zawodach  można  było używać  tylko  kije  młodzieżowe.

Wracając jednak do samych rozgrywek to można stwierdzić śmiało że w obu kategoriach wiekowych , zawodniczki i zawodnicy z Niechanowa zdominowali szósty Turniej Powiatowy Unihokeja Chłopców i Dziewcząt. Otóż w kategorii dziewcząt pierwsze miejsce wywalczyły zawodniczki  UKS Błyskawica z Niechanowa, wyprzedzając Gimnazjum nr  z Gniezna i Gimnazjum nr 3 z Gniezna. Wśród chłopców triumfowała drużyna Gimnazjum z Niechanowa przed UKS Błyskawica z Niechanowa oraz Gimnazjum nr 3 z Gniezna.

Oprócz wręczonych pucharów najlepszym zespołom turnieju, dodatkowo uhonorowano w obu kategoriach najlepszych zawodników piątkowych rozgrywek. I tak w kategorii dziewcząt wybrano Weronikę Wesołowską z Gimnazjum nr 3 Gniezno a wśród chłopców najlepszym zawodnikiem rozgrywek został Adrian Jagodziński z Niechanowa.

Na koniec należy nadmienić iż organizatorami rozgrywek byli: Urząd Miejski Gniezno, Gnieźnieński  Ośrodek  Sportu  i  Rekreacji, Starostwo Powiatu Gnieźnieńskiego, Uczniowski Klub Sportowy „SOKÓŁ” Gniezno oraz Gimnazjum nr  2 i  Gimnazjum nr 3  w  Gnieźnie.