Duży Turniej Szczypiorniaka w Gnieźnie

2009-09-16

W naszym mieście w miniony weekend (11 – 13.09) odbywał się jak co roku Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt „GNIEZNO CUP 2009”.

Zawody te rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych: juniorka

(1991 i młodsze) oraz dzieci (1997 i młodsze). Do Pierwszej Stolicy zjechały zespoły

z Kwidzyna, Warszawy, Gdyni, Piotrkowa Trybunalskiego, Elbląga, Świebodzina, Lubina, Dopiewa, Lubicza, Buku oraz  Obornik Wlkp. Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt "Gniezno Cup" jest jedną z lepiej obsadzonych tego typu imprez w Polsce.

Corocznie uczestniczą w rywalizacji na gnieźnieńskich parkietach finaliści i medaliści Mistrzostw Polski. Do Gniezna ściąga ich silna obsada, bardzo dobra organizacja

oraz wyśmienita atmosfera. Mecze odbywają się zawsze na dwóch halach sportowych. Wszyscy przyjezdni ulokowani byli w Szkole Podstawowej nr 12.

Zespoły rywalizowały ze sobą systemem „każdy z każdym. W kategorii dzieci bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki z Dopiewa, gnieźnianki z UKS Tuzinek MOS 97’ zajęły najniższy stopień podium a ich młodsze koleżanki ósme miejsce. W kategorii juniorka zwycięska okazała się ekipa z Kwidzyna, gnieźnieński zespół MKS MOS zajął piąte miejsce. Najlepszą zawodniczką w roczniku 9t została Adrianna Racka z Dopiewa. Najlepszą bramkarką została Anna Kaźmierczak a najwięcej bramek zdobyła Natalia Kowalska obie z Lubicza. Do „najlepszej siódemki” turnieju nominowane zostały: Roksana Pyś z Orlika Świebodzin, Patrycja Khadkum z Lubicza, Kamila Wiśniewska i Julia Przydanek z Dopiewa oraz gnieźnianki z UKS Tuzinek MOS Katarzyna Tomaszewska, Anita Budzyńska i Katarzyna Zygaj. W roczniku 91 najlepszą zawodniczką została Natalia Winiarska z Kwidzyna, najskuteczniejszą piłkarką okazała się Anna Malinowska z Gdyni, a najlepszą bramkarką została Ariana Stępniak z Piotrkowa Trybunalskiego. W „najlepszej siódemce” znalazły się: Karolina Maruszak z Elbląga, Magdalena Janecka ze Świebodzina, Natalia Fedoruk z Gdyni, Martyna Podgórska i Anna Cymer z Kwidzyna, Paulina Cieślak z Piotrkowa Trybunalskiego oraz Agata Hahn z MKS MOS Gniezno.

Cały turniej należy uznać za bardzo udane przedsięwzięcie zarówno organizacyjne jak i sportowe. W imprezie tej udział wzięło ponad dwustu uczestników.