Dwa mecze i dwie porażki juniorów MKK Gniezno!

2012-01-13

Od porażek rozpoczęli nowy rok podopieczni Łukasza Staszkiewicza.
 W pierwszym ze spotkań gracze MKK udali się do Konina, gdzie zmierzyli się z miejscowym MKS-em. Od początku spotkania gnieźnianie prezentowali się zdecydowanie lepiej od rówieśników spotkania i wydawałby się mogło ze nic nie było w stanie wyrwać im zwycięstwa. Zawodnicy z Pierwszej Stolicy wypracowali 9 punktową przewagę przed ostatnią kwartą i kontrolowali przebieg spotkania. Niestety dwie ostatnie minuty okazały się kluczowe dla losów całego meczu. W tym czasie gospodarze rzucili 7 punktów, tracąc tylko 2. Mimo prowadzenia MKK na 10 sekund przed końcem nasi zawodnicy popełnili dwie proste straty dając przeciwnikom możliwość wyprowadzenia kontrataków. W ostatecznym rozrachunku w roli zwycięzców z parkietu schodzili zawodnicy MKS MOS Konin.

MKS MOS Konin : MKK Gniezno     76 : 75   (19:23, 19:22, 16:18, 22:12)

Punkty dla MKK: Łepski 23, Nowiński 19, Szeszycki 8, Zimróz 8, Zakęs 7, Kuliński 7, Grajek 3, Kujawski 0, Szajdziński, Barkowski, Błachowiak.

W drugim na własnym parkiecie ulegli po bardzo ciekawym i stojącym na wysokim poziomie spotkaniu zespołowi Pyry Poznań 66 : 77.

Podopieczni Staszkiewicza pokazali się w tym meczu z dobrej strony. Bardzo dobrze w ataku spisywali się Kuliński, Łepski oraz Nowiński, a w obronie ciężko pracowali Zakęs i Zimróz. Niestety znowu jedna znacząco przegrana kwarta zaważyła na końcowym wyniku. Pogoń MKK w ostatniej części spotkania nie przyniósła zamierzonego efektu i gnieźnianie doznali drugiej porażki w 2012 roku przegrywając 66 : 77.

MKK Gniezno : Pyra Poznań    66 : 77   (23:22, 12:21, 15:17, 16:17)

Punkty dla MKK: Nowiński 16, Kuliński 15, Łepski 15, Zakęs 8, Zimróz 6, Szeszycki 4, Grajek 2, Barkowski 0, Szajdziński 0, Robaszkiewicz.

W obu meczach widoczny był brak jednego z liderów MKK – Bartosza Rominieckiego, u którego zdiagnozowano pęknięcie dysku międzykręgowego i do końca sezonu tego zawodnika nie zobaczymy już na parkiecie. Życzymy Bartkowi szybkiego powrotu do zdrowia i oczywiście na boisko.

Ostatnimi meczami w ramach Wielkopolskiej Ligi Juniorów będą potyczki na wyjeździe z kandydatem do medalu MP zespołem PBG Junior Basket Poznań oraz u siebie 22 stycznia o godz. 11:00 z zespołem Stali Ostrów Wlkp. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich na to spotkanie