Dwa mecze kontrolne Mieszka Gniezno zakończone porażkami z Wartą Poznań

2013-03-24

W weekend 23 oraz 24 marca drużyny z Wielkopolski  miały zainaugurować rozgrywki ligowe w rundzie rewanżowej sezonu 2012/2013. Natura jednak zaskakuje i mimo nadejścia kalendarzowej wiosny zima nie daje za wygraną. Niskie temperatury zapowiadane w ten weekend zmusiły władze rozgrywek WZPN w Poznaniu, do odwołania meczów ligowych w ramach rozgrywek młodzieżowych jak i z udziałem zespołów seniorów.

Wykorzystując zaistniałą sytuację pogodową i niemoc rozegrania pierwszego  meczu z kolejki z rundy wiosennej z powodu złego stanu boiska przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie. Piłkarze pierwszego zespołu Mieszka Gniezno występujący w rozgrywkach wielkopolskiej IV ligi grupy północnej oraz juniorzy młodsi Mieszka Gniezno w niedzielę 24 marca rozegrali spotkania kontrolne. Oba mecze odbyły się w Poznaniu na płycie boiska ze sztuczną nawierzchnią trawiastą znajdującym się na obiekcie MOSiR-u na poznańskiej Śródce. Gnieźnianie za przeciwników mięli dwa zespoły Warty Poznań - trampkarzy starszych oraz zespół juniora starszego występujący w najwyższej lidze makroregionu i prowadzony przez Andrzeja Żurawskiego.

Jako pierwsi na płytę boiska na poznańskiej Śródce wybiegli juniorzy młodsi Mieszka Gniezno, którzy za przeciwników mięli zespół trampkarzy starszych Warty Poznań występujących w tej konfrontacji piłkarskiej jako gospodarze meczu kontrolnego. Drugie spotkanie w ramach przygotowań drużyny juniorów młodszych Mieszka Gniezno do zbliżającej się rundy rewanżowej, zakończyło się porażką podopiecznych Dariusza Kuryło, którzy ulegli ekipie trampkarzy starszych Warty Poznań w stosunku 3:1, mimo że do przerwy w meczy był wynik bezbramkowy. O porażce młodych piłkarzy z grodu Lecha zadecydowała druga połowa niedzielnego meczu, w której to mieszkowcy stracili trzy gole przy jednym zdobytym. Honorową bramkę dla drużyny juniora młodszego Mieszka Gniezno zdobył w Alan Napierała.

Po tym spotkaniu doszło do drugiego meczu kontrolnego z udziałem piłkarzy Mieszka Gniezno i Warty Poznań. Tym razem na boisku ze sztuczną nawierzchnią trawiastą na poznańskiej Śródce stanęli naprzeciwko siebie piłkarze pierwszego zespołu Mieszka Gniezno, występujący w rozgrywkach wielkopolskiej IV lidzie grupie północnej i junior pierwszy Warty Poznań. Spotkanie podobnie jak wcześniejsze, również zakończyło się porażką zespołu Mieszka Gniezno, który uległ warciarzom w podobnym stosunku bramkowym jak to było w pierwszej konfrontacji piłkarskiej czyli 3:1. Podopieczni Przemysława Urbaniaka pierwszą bramkę z drużyną juniora pierwszego Warty Poznań stracili już w 10 minucie gry, po podyktowanym rzucie karnym na korzyść zielono-białych. W 22 minucie do remisu 1:1 w drużynie Mieszka Gniezna doprowadził Daniel Szymański wykorzystując dograną piłkę w polu karnym przez Andrzeja Stefańskiego. I kiedy wydawało że takim wynikiem zakończy się pierwsza połowa meczu warciarze w 32 minucie zdobyli drugą bramkę wykorzystując nieporozumienie obrońcy Mieszka Gniezno – Krzysztofa Jackowiaka z bramkarzem biało-niebieskich Szymonem Menzem. W tym układzie pierwsza połowa meczu zakończyła się prowadzeniem juniora pierwszego Warty Poznań w stosunku 2:1. Po zmianie stron mieszkowcy wprawdzie dążyli do wyrównania stanu meczu stwarzając sobie dogodne sytuacje do zdobycia drugiej bramki. Jednakże jak stwierdził w rozmowie telefonicznej szkoleniowiec biało-niebieskich Przemysław Urbaniak nie potrafili zamienić ich na bramkę. W tej części meczu najdogodniejsze sytuacje do zdobycia gola zmarnowali między innymi – Daniel Szymański, Marcin Nowak, Maciej Świdziński oraz Dawid Ciążyński. A że niewykorzystane sytuację się mszczą, mieszkowcy przekonali się o tym w 75 minucie meczu kiedy to stracili trzecią bramkę, która tym samym ustaliła końcowy wynik meczu na 3:1 dla juniora pierwszego Warty Poznań.

W sobotę 30 marca pierwszy zespół Mieszka Gniezno miał rozegrać drugi mecz z rundy wiosennej w Trzemesznie z drużyną Zjednoczonych. Do tego meczu podobnie jak z Czarnymi Wróblewo z pierwszej kolejki rundy rewanżowej nie dojdzie z powodu złego stanu boiska w Trzemesznie spowodowanego zaskakującym nawrotem zimy. Wydział gier WZPN-u w Poznaniu wyznaczył nowy termin odwołanego spotkania pomiędzy Zjednoczonymi Trzemeszno a Mieszkiem Gniezno na 22 czerwca. W tym układzie Mieszko Gniezno, pierwszy mecz rozegra 6 kwietnia na własnym boisku przy ulicy Strumykowej mając za przeciwnika 1922 Lechie Kostrzyn.