Dwa pewne zwycięstwa UKS Tuzinka Gniezno

2010-03-02

Młode piłkarki ręczne UKS Tuzinek MOS Gniezno rozpoczęły w piątek, 26 lutego, po przerwie zmagania na parkietach w ramach Wojewódzkiej Ligi Dzieci. Obecnie Tuzinek Gniezno rywalizuje w grupie finałowej (cztery najlepsze zespoły w tej kategorii wiekowej) tychże rozgrywek.

Na pierwszy swój mecz dziewczyny z Tuzinka wyjechały do Obornik Wlkp., aby tam zmierzyć się z miejscową drużyną SKF Spartą Oborniki. Spotkanie od początku zapowiadało walkę na parkiecie. Pierwszą bramkę zdobyły gospodynie meczu. Gnieźnianki szybko wyrównały. Dalej obie ekipy rzucały bramki na przemian. I tak już przebiegała do końca pierwsza odsłona tego spotkania. Wynik do przerwy widniał 6:7 dla UKS Tuzinek.

W drugiej połowie meczu zarysowała się minimalna przewaga zespołu z Gniezna. Ostatecznie młode szczypiornistki z Gniezna zwyciężyły 16:21.

Z kolei w poniedziałek, 1 marca, UKS Tuzinek MOS w ramach Wojewódzkiej Ligi Dzieci udał się na mecz do Buku, aby tam zmierzyć się z ekipą UKS Bukowia Buk. Gnieźnianki zaczęły źle to spotkanie. Bardzo szybko straciły dwie bramki po swoich błędach w obronie i niefrasobliwości w ataku. Jednak szybko opanowały swoją niemoc i najpierw doprowadziły do remisu, a potem wyszły na prowadzenie. Młode piłkarki ręczne z Gniezna pierwszą połowę wygrały w stosunku 14:17. W drugiej części przewaga dziewczyn z Tuzinka zarysowała się jeszcze bardziej. To one na początku tej połowy zdobyły sześć bramek pod rząd nie tracąc w tym czasie żadnej. Potem gra uspokoiła się.

Mecz zakończył się wygraną podopiecznych Romana Solarka i Roberta Popka 21:29.

W meczach tych UKS Tuzinek MOS Gniezno reprezentowały: bramkarka: Katarzyna Zygaj i Katarzyna Łachajczak; zawodniczki pola: Monika  Stachowska, Anita Budzyńska, Kamila Stankiewicz, Ewa Zimna, Natalia Wojciechowska, Marcelina Dłutkowska, Marta Wojtkowiak, Monika Dolata, Agnieszka Sowa, Lidia Kobyłecka, Anna Rybicka, Anita Szczygielska,  Katarzyna Tomaszewska.