Dwa zero dla Bojanowa. Kontuzja Laury Kuźlak przyczyną porażki

2010-03-10

Po sześciu zwycięstwach z rzędu w rozgrywkach w Wielkopolskiej Ligi Kadetek w trwającym sezonie 2009/2010 koszykarki TS Basket MOS Gniezno doznały porażki.

We wtorek, 9 marca, w hali Gimnazjum w Bojanowie mieszczącą się przy ulicy  Lipowej 2, drużyna UKS Szok Bojanowo pokonała TS Basket MOS Gniezno 56:51 w kwartach 17:13, 15:12, 9:14, 15:12. Przyczyną tej minimalnej porażki koszykarek z Grodu Lecha była w pierwszej kwarcie kontuzja kolana, jaką doznała kapitan drużyny - Laura Kuźlak, która do końca meczu nie zagrała. Na dodatek  nadal kontuzjowana jest Wiktoria Kulpińska, co w dużej mierze przyczyniło się do wtorkowej porażki.

Przypomnijmy, iż w pierwszej potyczce pomiędzy obiema drużynami, do której doszło w rundzie zasadniczej sezonu 2009/2010 w Gnieźnie również minimalne lepszymi okazały się koszykarki z Bojanowa wygrywając wtedy różnicą ośmiu oczek w stosunku 65:73.

Kolejnym przeciwnikiem TS Basket MOS Gniezno w dniu 21 marca będzie ekipa MKS Lwy Lwówek. Do tej potyczki dojdzie w Gnieźnie w hali przy ulicy Jolenty.

Punkty TS Basket MOS Gniezno: Magalena Wiernowolska 13, Maria Sip 11, Natalia Kasprzak 8, Dominika Różycka 8, Laura Kuźlak 6, Daria Saukens 3, Marta Grajek 2, Anna Siwka 0, Magdalena Kruszona, Zofia Holzer, Katarzyna Witkowska. Trener: Marek Szczepanowski, II trener: Mirosław Kulpiński.

Punkty UKS Szok Bojanowo: Patrycja Łukaszczyk 15, Paulina Czerwńska 15, Agnieszka Jankowiak 11, Kamila Kąpielska 6, Martyna Jarczewska 4, Izabela Mucha 3, Sandra Mejza 2, Hanna Michalak 0, Aleksandra Kopeć 0, Agnieszka kazior 0, Paulina Kaczmarek 0, Hanna Sobocka 0. Trener: Maciej Ratajczak.

Sędziowali: Patryk Cepa (Leszno), Robert Barczak (Leszno).