Dwa zero dla Startu 1954 w derbach Pierwszej Stolicy Polski

2011-04-03

W samo południe w pierwszą niedzielę kwietnia na stadionie imienia Alfonsa Flinika mieszczącego się przy ulicy Paczkowskiego w Gnieźnie doszło do spotkania derbowego Pierwszej Stolicy Polski w hokeju na trawie pomiędzy Stellą Gniezno a Startem 1954 Gniezno. Było to mecz rewanżowy. W pierwszym spotkaniu rozgrywek I ligi seniorów w hokeju na trawie pomiędzy obiema zespołami, do którego doszło w rundzie jesiennej Start 1954 okazał się lepszy pokonując wtedy Stellę w stosunku 4:1. Niedzielny mecz miał być dobrą okazją do rewanżu dla stylistów za porażkę w pierwszym spotkaniu. Niestety do takiej sytuacji nie doszło, bowiem ponownie lepszą drużyną okazał się laskarze Start 1954 Gniezno pokonując bardzo wysoko zespół Stelli Gniezno w stosunku aż 7:1.

Niedzielne spotkanie, tylko w jego początkowej fazie, było bardzo wyrównane i zacięte. Dopiero po dziesięciu minutach zarysowała się przewaga laskarzy Startu 1954 Gniezno, którzy udokumentowali ją zdobyciem w pierwszej połowie dwóch bramek przy zerowym koncie straconych. Dla Startu 1954 w tej odsłonie po bramce na swoim koncie zapisali Maciej Wejerowski, który bramkarza Stelli – Łukasza Misia pokonał w 6 minucie gry oraz Marcin Grotowski zdobywając bramkę w 32 minucie meczu. Pozostałe sześć bramek przy jednej straconej dla laskarzy Startu 1954 Gniezno zostało zdobyte w drugiej części spotkania derbowego. Festiwal strzelecki w zespole czerwono-czarnych prowadzonego przez Jakuba Stranza rozpoczął Marcin Grotowski zdobywając trzecią bramkę dla swojego zespołu w 41 minucie gry. Następnie w 46 minucie na listę strzelców w zespole Startu 1954 wpisał się Arkadiusz Brożek. Na 5:0 dla Startu prowadzenie podwyższył w 56 minucie Marcin Grortowski, a szóstą bramkę strzelił w 58 minucie gry Jakub Kaszyński. Ostatnią siódmą bramkę dla Startu 1954 Gniezno w niedzielnym spotkaniu zdobył w 67 minucie gry Marcin Grotowski, którego za razem była zdobyta czwarta  bramka w całym spotkaniu.

W 69 minucie gry honorowe trawienie dla Stelli Gniezno zapisał na swoim koncie Mateusz Tomczak. I hokeiści Startu 1954 Gniezno ostatecznie pokonali w spotkaniu derbowym Pierwszej Stolicy Polski w hokeju na trawie zespół Stelli Gniezno aż 7:1.

Kolejne spotkania obie drużyny rozegrają 10 kwietnia. Start 1954 Gniezno w meczu wyjazdowym o godzinie 12.00 zmierzy się z ekipa Poloni Środa Wlkp. Z kolie Stella Gniezno na własnym stadionie przy ulicy Paczkowskiego podejmować będzie również o godzinie 12.00 podejmować będzie lidera tabeli Grunwald Poznań.

Skład Startu 1954: Rafał Banaszak – Mariusz Gromadzki – Michał Kasprzyk, Arkadiusz Brożek, Michał Poltaszewski, Piotr Baniewicz, Robert Grotowski, Maciej Wejerowski, Marcin Grotowski, Grzegorz Jankowski, Damian Szymański, Łukasz Kurowski, Michał Frąckowiak, Michał Zasada, Szymon Kosicki, Jakub Kaszyński.

Skład Stella: Łukasz Miś – Marcin Fabisiak, Mateusz  Tomczak, Sebastian Kaniasty, Dawid  Majewski,  Marcin Lewartowski, Rafał Grotowski, Dawid Wojciechowski, Maciej Majdecki, Hubert Grotowski, Damian Bździak, Dawid Naszko, Dawid Kowalski, Mateusz Konieczny, Sebastian Hełma

Wyniki rozegranych meczy w dniu 3.04.2011:
KS Pomorzanin Toruń - KS Pocztowiec Poznań  9-6 (5-2)
Bramki KS Pomorzanin Toruń: Makowski Krystian 1(4),Szyplik Karol 3(8,32,47),Janiszewski Maciej 2(12,15),Kunklewski Michał 1(57),Zielinski Maciej 1(58),Kamiński Rafał 1(66),

Bramki KS Pocztowiec Poznań: Władysiak Sebastian 1(21),Rachwalski Krzysztof 3(34,37k,55kr),Chwalisz Adam 1(40kr),Kmiec Krzysztof 1(62kr),

KS AZS AWF Poznań - WKS Grunwald Poznań  0-2 (0-0)

WKS Grunwald Poznań: Dutkiewicz Tomasz 1(48kr),Rataj Waldemar 1(54),

UKH Start 1954 Gniezno - KS Stella Gniezno  7-1 (2-0)
Bramki UKH Start 1954 Gniezno: Wejerowski Maciej 1(6),Grotowski Marcin 4(32,41,56,67),Brożek Arkadiusz 1(46),Kaszyński Jakub 1(58),

KS Stella Gniezno: Tomczak Mateusz 1(70),

LKS Gąsawa - KS Polonia Środa Wlkp.  1-2 (0-2)
Bramki LKS Gąsawa: Kwiatkowski Karol 1(65),
Bramki KS Polonia Środa Wlkp.: Jung Szymon 2(21,32),