Dwa złote medale Samuraja

2011-10-19

W dniu 15 października  w Hali Sportów Walki wrocławskiego AWF przy Stadionie Olimpijskim odbył się „Puchar Mistrza” - IV edycja Otwartego Turnieju Dzieci, Młodzieży i Seniorów w Karate Tradycyjnym poświęcony pamięci Senseia Hidetaki Nishiyamy.

W Turnieju tym wystąpiła czołówka zawodników i zawodniczek z klubów całej Polski jak również zawodnicy i zawodniczki z Litwy i Czech. Nasz gnieźnieński klub SAMURAJ reprezentowali: Julia Zbierska, Martyna Staśkiewicz, Klaudia Piórek, Joanna Piórek, Aleksandra Politowicz, Jakub Zbierski, Mateusz Błażykowski, Wojciech Franek oraz Mateusz Król. Gnieźnieńscy zawodnicy przywieźli z Wrocławia 2 medale i to te najcenniejsze. Złoty medal w konkurencji kata indywidualne chłopców urodzonych w 2002 r. i młodszych 9-7 kyu zdobył Jakub Zbierski. Również złoty medal w konkurencji kata indywidualne juniorek młodszych 3-1 kyu wywalczyła Klaudia Piórek. W konkurencji kumite indywidualne dziewcząt junior młodszy 3-1 kyu tuż za podium IV miejsce wywalczyła Aleksandra Politowicz. Należy nadmienić że w tej samej konkurencji Asia i Klaudia Piórek dotarły do ćwierćfinału.

Wszystkie te sukcesy nie miałyby miejsca gdyby nie ciężka praca pod okiem wspaniałego trenera senseia Andrzeja Zarzecznego."