Dwie drużyny z Gniezna w półfinałach Gimnazjady

2010-01-12

We wtorek, 12 stycznia, w hali sportowej GOSiR przy ulicy Paczkowskiego w Gnieźnie, doszło do finału rejonu gimnazjów w kategorii dziewcząt w piłce ręcznej.

W rozgrywkach oprócz dwóch zespołów gospodarzy turnieju czyli, Gimnazjum nr 3 z Gniezna i Gimnazjum nr 1 z Gniezna, udział wzięło dodatkowo pięć drużyn, a mianowicie: Gimnazjum nr 2 ze Śremu, Gimnazjum z Wilkowyji, Gimnazjum z Kleczewa, Gimnazjum z Kołaczkowa i Gimnazjum nr 3 ze Środy Wlkp.

Same rozgrywki, których organizatorem był Szkolny Związek Sportowy ,,Ziemi Gnieźnieńskiej” w ramach Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej ,,Gimnazjady”, zostały przeprowadzone z podziałem na dwie grupy. W grupie A o punkty turniejowe walczyły cztery zespoły, a w grupie B rywalizowały trzy drużyny. Rozgrywki zostały przeprowadzone w każdej z grup systemem ,,każdy z każdym”. W grupie ,,A" zagrały – Gimnazjum nr 3 z Gniezna, Gimnazjum nr 2 z Śremu, Gimnazjum z Wilkowyji oraz Gimnazjum z kleszczowa. W grupie ,,B” o punkty walczyły natomiast dziewczęta z Gimnazjum nr 1 z Gniezna, Gimnazjum nr w z Środy Wlkp. oraz Gimnazjum z Kołaczkowa.

Ostatecznie pierwsze miejsce przypadło drużynie żeńskiej z Gimnazjum nr 3 z Gniezna, która zdecydowanie wygrała tą rywalizację w stawce siedmiu zespołów. Drugie miejsce przypadło drugiej drużynie biorącej udział w turnieju z Gniezna, a mianowicie Gimnazjum nr 1, która w meczu o to miejsce pokonała Gimnazjum z Kołaczkowa w stosunku 12:8.

Pozostałe miejsce w turnieju zajęły ekipy: czwarte Gimnazjum nr 3 z Środy Wlkp., a na miejscach od piątego do siódmego miejsce wspólnie zajęły drużyny – Gimnazjum z Wilkowyji, Gimnazjum z Kołaczkowa i Gimnazjum nr 2 z Śremu.

Na koniec należy nadmienić, iż obie drużyny dziewcząt z Gimnazjum nr 3 i 1 z Gniezna, automatycznie uzyskały awans do półfinałów Mistrzostw Województwa Igrzysk Młodzieży Szkolnej ,,Gimnazjada”