Dwie kolejne wygrane juniorów MKK Gniezno

2011-10-31

W miniony tygodniu dwa mecze w ramach Wielkopolskiej Ligi Juniorów rozgrywali podopieczni Łukasza Staszkiewicza mowa tutaj o drużynie MKK Gniezno.

Czwartkowy mecz (27.10), w którym MKK podejmowało na własnym parkiecie drużynę Polonii Leszno miał wyjątkowo jednostronny przebieg. Gnieźnianie w 6 min. spotkania mimo postawionej przez gości obrony strefowej prowadzili już 15:2 w pełni kontrolując wydarzenia na boisku. Wysokie prowadzenie pozwoliło trenerowi gospodarzy wprowadzić do gry debiutującego w rozgrywkach 13-sto letniego Łukasza Barkowskiego, który, gdy przebywał na boisku prezentował się poprawnie. Dobrze funkcjonujący przede wszystkim w ataku gospodarze wygrali pierwszą połowę spotkania 48 : 27.

Po zmianie stron niewiele się zmieniło. Goście próbowali rozwiązywać ataki indywidualnymi akcjami, a nasi zawodnicy rzucali punkty z kontrataków. Dopiero w ostatniej kwarcie gdy na parkiecie w szeregach miejscowych na parkiecie znajdowali się zawodnicy rezerwowi zespół Polonii mógł odrobić częściowo straty. Po przegranej ostatniej kwarcie różnicą 9-ciu punktów i tak ze zwycięstwa cieszyć się mogli gracze MKK zwyciężając w całym meczu 77:63.

MKK Gniezno : Polonia Leszno   77 : 63   (22:12, 26:15, 16:12, 13:24)

Punkty dla MKK: Nowiński 18, Szeszycki 16, Zimróz 16, Zakęs 8, Łepski 7,Kuliński 7, Grajek 3, Szajdziński 2, Kujawski 0, Barkowski Ł. 0, Błachowiak 0.

W sobotę natomiast 29 października juniorzy MKK Gniezno udali się do Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie mieli przejść pierwszy poważny sprawdzian formy w tym sezonie. Mecz od pierwszych minut był bardzo zacięty. Zespół miejscowej Stali bardzo często zmieniał sposób obrony od indywidualnej przez presing na całym boisku do obrony strefowej. Taki styl defensywy sprawił, że gnieźnianie popełnili kilka niepotrzebnych strat. Jednak podopieczni Łuksza Staszkiewicza tego dnia także bardzo dobrze bronili, a przede wszystkim zdominowali walkę na oby dwóch tablicach. W I kwarcie oba zespoły zdobyły zaledwie po 10 punktów – remisując tą część spotkania. Druga kwarta w wykonaniu zawodników z Pierwszej Stolicy była rewelacyjna. Nasz zespół utrzymał dobry poziom gry w obronie, a w ataku ciężar gry wzięli na siebie Nowiński i Rominiecki. Na 4 min. do końca kwarty MKK prowadziło 24:12 i korzystny wynik udało się utrzymać do przerwy - 33:25 dla gnieźnian.

Po przerwie trzy celne „trójki” pod rząd Romienieckiego pozwoliły osiągnąć gnieźnianom najwyższą 17-sto punktową przewagę. Trener MKK mógł od tego momentu dać odpocząć podstawowym graczom, a rotacje w składzie jakich dokonał nie zmieniały bardzo dobrego tego dnia stylu gry jego podopiecznych. Nasz zespół kontrolował przebieg spotkania do samego końca nie pozwalając zniwelować strat gospodarzom. Ostatecznie MKK Gniezno wygrało całe spotkanie 74 : 63.

Stal Ostrów Wlkp. : MKK Gniezno   63 : 74   (10:10, 15:23, 19:22, 19:19)

Punkty dla MKK: Romieniecki 29, Nowiński 25, Łepski 6, Szeszycki 5, Zimróz 4, Kuliński 3, Zakęs 2, Grajek 0, Kujawski 0.

Na kolejne spotkanie z udziałem zespołu juniorów zapraszamy już w najbliższy czwartek 3 listopada o godz. 18:30. Gnieźnieński zespół będzie podejmował w hali przy ul. Jolenty drużynę MKS MOS Konin.