Dwie porażki i jedno zwycięstwo drużyn młodzieżowych MKS Trzemeszno

2011-05-30

Kolejne swoje spotkania w miniony weekend 28-29 maja rozegrały drużyny z Młodzieżowego Klubu Sportowego Trzemeszno. Po niżej podajemy wyniki oraz, krótki opis meczy z udziałem trzech zespołów MKS Trzemeszno.

MKS Trzemeszno – Lider Swarzędz 0:1 (0:0) – młodziki

W sobotę o godzinie 11:00 na boisku przy hali OSiR w Trzemesznie młodziki MKS Trzemeszno podejmowali zespół Lidera Swarzędz. Trudne boiskowe warunki z jakimi musiały zmagać się oba zespoły sprawiły, że zarówno gospodarze jak i goście popełniali błędy, a mecz stał na równym poziomie. Ostatecznie gościom ze Swarzędza udało się zdobyć zwycięską bramkę i to oni wyjechali z Trzemeszna z trzema punktami.

Od początku spotkania mecz toczył się głównie w środkowej strefie boiska. Obie drużyny miały swoje sytuacje, jednak żadna bramka nie padła. Kilka razy nasz zespół przed utratą bramki ratował Oskar Surówka, który wybronił m.in. sytuację jeden na jednego z napastnikiem gości. W drugiej połowie nieco odważniej zaatakowali Swarzędzanie. Nasi zawodnicy próbowali kontrować jednak sytuację sam na sam z bramkarzem zmarnował Alan Powała. Niestety po jednym z rzutów rożnych wykonywanych przez gości bramkarz MKS-u popełnił błąd wypuszczając piłkę przed siebie co skrzętnie wykorzystał napastnik Lidera, dobijając piłkę do pustej bramki. Nasi zawodnicy próbowali jeszcze odmienić losy spotkania, jednak nie udało im się zdobyć wyrównującej bramki. W drugiej części jeszcze raz swoje umiejętności pokazał Surówka, który drugi raz wybronił sytuację sam na sam z napastnikiem Lidera. Tak więc goście ze Swarzędza wygrali całe spotkanie 1:0 i to oni cieszyli się z trzech punktów.

W następnej kolejce w piątek 3 czerwca o godzinie 17:00 nasi zawodnicy zmierzą się w meczu wyjazdowym z Mieszkiem II Gniezno.

Skład MKS-u Trzemeszno: Oskar Surówka, Szymon Łukowski, Patryk Psuty, Marcin Bloch, Jonasz Wierzchucki, Kacper Piechowiak, Damian Psuty, Szymon Meller, Damian Wieczorek, Alan Powała, Mateusz Reklewski. Ponadto grali: Damian Stempuchowski i Norbert Kurek. Trener: Bartosz Górny

MKS Trzemeszno – Unia Swarzędz 1:3 (1:2) - trampkarze

Na Stadionie Miejskim w Trzemesznie, także w sobotę trampkarze MKS Trzemeszno rozegrali kolejne ligowe spotkanie, tym razem podejmując zespół Unii Swarzędz. W całym spotkaniu lepsi okazali się goście, którzy wygrali 3:1.

Bramka dla MKS-u: Aleksander Przybysz

Inicjatywę w początkowej fazie meczu przejęli goście, dominując w środkowej strefie boiska. Swoją szansę miał także MKS, kiedy po przejęciu piłki Hubert Słowik przedrylował trzech obrońców rywali, jednak przegrał sytuację sam na sam z bramkarzem Unii. W odpowiedzi po nieporozumieniu obrońców z bramkarzem MKS-u goście zdobyli bramkę. Chwilę później było już 2:0, kiedy po niefortunnej interwencji Norberta Mazura goście zdobyli bramkę, a sam bramkarz doznał kontuzji i musiał zostać zmieniony. Gospodarzom udało się zdobyć kontaktową bramkę po strzale Aleksandra Przybysza i do przerwy było 2:1 dla Unii. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił i to Swarzędzanie mieli przewagę strzelając w zamieszaniu pod bramkowym trzecią bramkę. Tak więc goście zasłużenie wygrali całe spotkanie 3:1.

W następnej kolejce nasz zespół uda się na spotkanie wyjazdowe z Vitcovią Witkowo. Mecz odbędzie się w sobotę 4 czerwca o godzinie 11:00.

Skład MKS-u Trzemeszno: Norbert Mazur, Filip Podrzycki, Bartosz Czajka, Hubert Siwa, Dawid Liberkowski, Hubert Słowik, Miłosz Smarzyński, Michał Witkowski, Kacper Kowalczyk, Aleksander Przybysz, Marcin Kaźmierski. Ponadto grał: Daniel Kasprzak. Trener: Piotr Łukiewski, Kierownik drużyny: Leszek Siwa

MKS Poltrans Trzemeszno – Przemysław Poznań 3:2 (1:1) – orliki

W sobotę 28 maja o godzinie 13:00 na Stadionie Miejskim w Trzemesznie orliki MKS-u Poltrans Trzemeszno podejmowały w kolejnym spotkaniu Grupy Mistrzowskiej Orlików E2 zespół Przemysława Poznań. Nasi zawodnicy okazali się lepsi wygrywając spotkanie 3:2.

Bramki dla MKS-u: Kacper Czarnecki, Sebastian Ferenc, Paweł Poznachowski.

Nasz zespół dobrze rozpoczął spotkanie grając piłką bocznymi strefami boiska, tak jak było zaplanowane. Szczególnie aktywny był Bartosz Sobański z lewej strony boiska. Obrońcy wyprzedzali napastników gości co w poprzednich spotkaniach było rzadkością. Nasi zawodnicy cały czas prowadzili grę, próbując grać z pierwszej piłki. Pierwszą bramkę dla MKS-u zdobył Kacper Czarnecki, który otrzymał prostopadłe podanie i strzałem prawą nogą umieścił piłkę w siatce. Chwilę później goście wyrównali. Po dalekim wykopie przez bramkarza błędy popełnili obaj obrońcy gospodarzy i napastnik gości wyszedł sam na sam z Oliwierem Kaczmarkiem zdobywając wyrównującą bramkę. Do przerwy było więc 1:1. W drugiej połowie nasi zawodnicy nadal kontrolowali przebieg gry. Ładnie z dystansu uderzał Bartosz Sobański, jednak bramkarz gości świetnie interweniował. Chwilę później piłkę przejął Sebastian Ferenc, który mocno uderzył w kierunki bramki, w tym samym momencie ruch do piłki zrobił Kacper Czarnecki, jednak nie dotknął futbolówki czym zmylił bramkarza przyjezdnych i piłka wpadła do bramki. Było więc 2:1 dla Trzemesznian. Nasi zawodnicy poszli za ciosem i kilka minut później Paweł Poznachowski po indywidualnej akcji wyszedł sam na sam z bramkarzem i zdobył bramkę podwyższając rezultat na 3:1. Niestety naszym obrońcom przydarzył się jeszcze jeden błąd, kiedy po stałym fragmencie gry wykonywanym przez Poznaniaków źle kryli napastników i przy biernej ich postawie goście zdobyli kontaktową bramkę. Nasi zawodnicy w końcówce mieli jeszcze swoje sytuacje, jednak wynik nie uległ już zmianie.

W następnej kolejce orliki MKS Poltrans Trzemeszno podejmować będą w sobotę o godzinie 11:00 na Stadionie Miejskim w Trzemesznie zespół Kłosa Zaniemyśl.

Skład MKS-u Poltrans Trzemeszno:  Oliwier Kaczmarek, Sebastian Ferenc, Bartosz Czarnecki, Bartosz Sobański, Filip Przybysz, Kacper Wegner, Szymon Włodarczyk, Kacper Czarnecki, Jakub Czarnecki, Maciej Siwa, Kajetan Powała, Jakub Mytowski, Krzesimir Kiełpiński, Eryk Chojnacki. Trener: Sławomir Kupś, Asystent trenera: Jacek Siwa, Kierownik drużyny: Przemysław Wagner