Dziewczęta z Niechanowa złotymi medalistkami Mistrzostw Wielkopolski - Foto relacja

2012-12-06

W dniu 1 grudnia 2012 roku w Zespole Szkół w Niechanowie rozegrany został Finał Mistrzostw Wielkopolski w Unihokeja Wielkopolskiej Ligi Unihokeja 2012 "florbalki.pl" w kategorii młodziczek. Zawody zostały rozegrane pod hasłem "Sport, Uśmiech, Zabawa Unihokej to dla nas ważna sprawa 2012" projektu współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie.

W zawodach wystartowały trzy najlepsze drużyny dziewcząt z Wielkopolski: UKS Dziewiątka z Konina, SP 20 Poznań oraz UKS Błyskawica Niechanowo. Po trzech  turniejach eliminacyjnych najwyższą liczbę punktów posiadała drużyna z Niechanowa, następnie Dziewiątka z Konina , na trzecim SP 20 Poznań.

Pierwszy mecz został rozegrały między sobą drużyny z Niechanowa i Konina. Mecz był bardzo zacięty, walka toczyła się od pierwszej do ostatniej sekundy meczu, w końcu była to walka o najwyższe miejsce na podium w całych rozgrywkach. Mecz był bardzo wyrównany i ostatecznie zakończył się remisem 1:1.

Drugi mecz rozegrany został pomiędzy Dziewiątką z Konina a SP 20 z Poznania. Mecz także zacięty na wysokim poziomie sportowym, zakończył się zwycięstwem drużyny z Konina 5:4

Ostatni mecz rozegrany został pomiędzy zawodniczkami z Niechanowa a dziewczętami z SP 20 z Poznania. Tutaj od samego początku dużą przewagę na boisku wykazała się drużyna z Niechanowa i tym samym wygrała z drużyną z Poznania 6:1.

Ostateczna klasyfikacja Finauł Mistrzostw Wielkopolski w kategorii młodziczek przedstawia się następująco:
I miejsce - UKS Błyskawica Niechanowo
II miejsce - UKS Dziewiątka Konin
III miejsce - SP 20 Poznań.

Najlepsza zawodniczka: Klaudia Wojciechowska UKS Błyskawica Niechanowo
Najwszechstronniejsza zawodniczka: Szymkowiak Lidia UKS Błyskawica Niechanowo
Najlepsza bramkarka: Durlak Weronika UKS Dziewiątka Konin

MPV Finału Mistrzostw Wielkopolski w Unihokeja w rozgrywkach Wielkopolskiej Ligi Unihokeja florbalki.pl:
Durlak Weronika - bramkarka UKS Dziewiątka Konin
Sypniewska Gabriela - obrona UKS Dziewiątka Konin
Szymkowiak Lidia - środek UKS Błyskawica Niechanowo
Tyczewska Natalia - atak SP 20 Poznań
Wojciechowska Klaudia - atak UKS Błyskawica Niechanowo

Wyróżnione zawodniczki Finału Mistrzostw Wielkopolski w Unihokeja w rozgrywkach Wielkopolskiej Ligi Unihokeja florbalki.pl:
Zbierska Natalia - UKS Dziewiątka Konin
Czaplewska Sandra - UKS Dziewiątka Konin
Kalinowska Anna - SP nr 20 Poznań
Śliwińska Martyna - SP nr 20 Poznań
Zieleniewicz Natalia - UKS Błyskawica Niechanowo
Kaźmierczak Julita - Uks Błyskawica Niechanowo

W imieniu organizatorów i sponsora medale, nagrody i upominki wręczali poseł na Sejm RP Tadeusz Tomaszewski i wiceprezes Wielkopolskiego Związku Unihokeja w Poznaniu Tomasz Wojciechowski.