Dziewczęta zagrały na Medal - UKS Medan Girls brązowymi medalistkami I Ligi Futsalu Kobiet!

2011-03-21

W niedzielę 20 marca w hali GOSiR doszło do spotkania rewanżowego o brązowy medal Polskiej Ligi Futsalu Kobiet, w którym zmierzyły się zawodniczki Medanu Gniezno Girls i Elwo Etna Elbląg. Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem elblążanek. W Gnieźnie lepsze okazały się zawodniczki Medanu i to one zdobyły brązowy medal Polskiej Ligi Futsalu Kobiet. Cała hala wypełniła się po brzegi kibicami, którzy na pewno nie żałowali, że przybyli na to spotkanie.

Pierwsza połowa to bardzo ostrożna gra z obu stron. Pomimo tej ostrożności zawodniczki zarówno z Gniezna jak i z Elbląga próbowały zdobyć bramkę. Ku radości kibiców świetnymi paradami popisywały się obie bramkarki, które zatrzymywały stuprocentowe akcje mając wiele chęci lecz do przerwy nadal na tablicy widniał bezbramkowy remis.

W szatni zawodniczki Medanu otrzymały „zimny prysznic” i na drugą odsłonę wyszły bardzo zdeterminowane, aby przechylić szalę zwycięstwa na własną korzyść. Już w 22 minucie piękną dwójkową akcją popisały się Paulina Prusinowska i Beata Kaczmarczyk. Ta ostatnia zdobyła pierwszego gola w spotkaniu dającego prowadzenie gnieźnieńskiej drużyny. Minutę później po raz kolejny Paulina Prusinowska i Beata Kaczmarczyk „skopiowały” poprzednią akcję i znów na listę strzelczyń wpisała się Beata Kaczmarczyk. Wielka radość ogarnęła kibiców, którzy po tym trafieniu jeszcze głośniej dopingowali biało – zielonym. W 35 minucie bramkę kontaktową zdobyły elblążanki, a dokładnie błąd w obronie Medanu wykorzystała Marta Stasiulewicz. Ten gol dał wielkie nadzieje drużynie przyjezdnej, ale mimo sporych chęci nie mogły zdobyć drugiego gola. W 37 minucie gnieźnianki „dobiły” swoje rywalki. Kapitan zespołu Joanna Rydlewska wykorzystała błąd w ataku Elwo i skutecznie wyprowadziła kontratak, zamieniając go na bramkę. Tym samym na tablicy widniał rezultat 3:1 dla Medanu Gniezno Girls. Elwo Etna Elbląg nie był w stanie już zdobyć bramki i tym samym gnieźnianki zostały brązowymi medalistkami Polskiej Ligi Futsalu Kobiet.

Jest to największy jak dotąd sukces tej młodej drużyny. Na twarzach zawodniczek, a nawet trenera widać było łzy radości. Ten nadzwyczajny rezultat to wynik ciężkiej pracy całej drużyny. Uroczystego wręczenia pamiątkowych medali i pucharów dokonali: Cezary Pieczyński – członek Komisji Futsalu przy PZPN, Stanisław Dolaciński – wiceprzewodniczący Rady Miasta Gniezna, a także radna Rady Miasta Gniezna Beata Tarczyńska.  Zawodniczki zostały także wyróżnione indywidualnie przez przewodniczącą Komisji Futsalu Kobiet Magdalenę Stefankiewicz. I tak najlepszą bramkarką sezonu 2010/11 została Małgorzata Gawryołek z Elwo Etna Elbląg, natomiast najlepszą zawodniczką uznano Martę Kaczmarczyk z Medanu Gniezno Girls. Ponadto nagrodę od partnerów Medanu Gniezno otrzymała Beata Kaczmarczyk, która została uznana najlepszą zawodniczką spotkania.

Wielkie brawa należą się całej drużynie, bo każda z zawodniczek dała z siebie w sezonie 110%. Gniezno i gnieźnianie mogą być dumni ze swojej drużyny!