Dziewczętom z Gniezna nie sprzyja szczęście, punkty oddają Poznaniankom po ciekawym meczu. KU AZS UAM Poznań - UKS MEDAN Gniezno 3:0 (1:0)

2012-02-05

W nowej hali UAM-u Poznań na Morawsku w niedzielę 5 lutego, został rozegrany kolejny mecz I Polskiej Ligi Futsalu Kobiet, pomiędzy AZS UAM Poznań, a UKS MEDAN Gniezno Girls. Gospodynie były zdecydowanymi faworytkami tego spotkania, a licznie zgromadzona publiczność mogła oglądać szereg ciekawych akcji.

Pierwsze minuty spotkania, to spokojna gra w obronie gnieźnianek i wyczekiwanie na dogodne sytuacje do przeprowadzania kontrataków. Poznanianki próbowały konstruować ataki pozycyjne, lecz długo nie mogły znaleźć recepty na dobrą obronę gnieźnianek, które skutecznie przerywały akcje i nie dopuszczały do swojej bramki. W czwartej minucie meczu po przejęciu piłki w środkowej części boiska przez Joannę Grygiel i dokładnym podaniu, Marta Kaczmarczyk znalazła się w sytuacji sam na sam z bramkarką, lecz zamiast przeprowadzić drybling w prawą stronę i skierować piłkę do pustej bramki, wybrała niekorzystną lewą stronę, umożliwiając golkiperce UAM-u przechwycenie piłki. Po tej akcji, gra z obu stron się ożywiła i nabrała tempa. Poznanianki starały się oddawać coraz więcej strzałów w kierunku bramki gnieźnianek, lecz skuteczność nie była ich mocną stroną, lub strzały broniła dobrze dysponowana tego dnia Joanna Kaczmarczyk. Także Medan rozpoczął coraz śmielej konstruować akcje i oddawać strzały, lecz brakowało szczęścia i precyzji, a także można było zauważyć brak porozumienia w grze, pomiędzy Beatą i Martą Kaczmarczyk. To właśnie na ten duet zawsze mógł liczyć zespół z Gniezna, w sytuacjach kiedy ważyły się losy wyniku meczu.  Poza tym ponownie skuteczność nie była ich mocną stroną. Oddawały sporo niecelnych strzałów lub na posterunku stała dobrze dysponowana gnieźnieńska bramkarka. Dopiero w 19 minucie spotkania skuteczną akcję przeprowadziły, zawodniczki z Poznania - Rura z Majewską, a w zamieszaniu podbramkowym piłkę do własnej bramki skierowała Beata Kaczmarczyk, która chciała wyręczyć bramkarkę. W tej sytuacji pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 1 – 0.

Druga osłona pojedynku, była zdecydowanie szybsza i bardziej interesująca. Poznanianki pierwszą część grały wysokim pressingiem, zaczęły rozgrywać szybsze i składniejsze akcje, czego efektem było zdobycie drugiej bramki przez Natalię Jacuk w 25 minucie. Pomimo niekorzystnego wyniku, gnieźnianki, cały czas próbowały konstruować akcje, ale ich ataki były dość chaotyczne i brakowało szczęści oraz precyzji w ich wykończeniu. Na cztery sekundy przed końcem spotkania przepiękną bramkę zdobyła Agnieszka Grzechowiak, stojąc tyłem do bramki, technicznym strzałem przelobowała interweniującą Joannę Kaczmarczyk.

Skład MEDANU: bramkarz – Joanna Kaczmarczyk, Kapitan Joanna Grygiel, Beata Kaczmarczyk, Marta Kaczmarczyk, Alicja Komornicka, Patrycja Marcinkowska, Weronika Kęczkowska, Emilia Paluch, Paula Kulig, Konga Góral, Katrzyna Rzętkowska

Skład UAM: Wosińska, Wozińska, Jacuk, Chojnacka, Olszewska, Grzechowiak, Majewska, Rura, Bartkowiak, Jezierska, Dutkiewicz, Michalska