Dziewięcio bramkowa porażka Stelli Gniezno z Grunwaldem Poznań - Foto relacja

2013-01-09

Pierwsze spotkanie z rundy rewanżowej rozegrali w ramach Halowych Mistrzostw Polski seniorów laskarze Stelli Gniezno. W środę 9 stycznia w gnieźnieńskiej hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego podopieczni Rafała Grotowskiego podejmowali lidera tabeli zespół poznańskiego Grunwaldu. Spotkanie zakończyło się  porażką stellistów w stosunku 4:13.

Przypomnijmy naszym czytelnikom iż pierwszy mecz pomiędzy obiema drużynami, do którego doszło w rundzie zasadniczej sezonu 2012/2013 w Poznaniu, również na swoją korzyść rozstrzygnęli wojskowi gromiąc wtedy Stellę aż 34:6. Tak wysoka porażka z pierwszej konfrontacji pomiędzy obiema drużynami mogła sugerować przed rozpoczęciem środowego meczu w Gnieźnie, że i spotkanie rewanżowe zakończy się również bardzo wysoką przegraną laskarzy Stelli. Do takiego jednak scenariuszu nie doszło, gdyż podopieczni Rafała Grotowskiego od samego początku ruszyli do zdecydowanego ataku na bramkę gości co z pewnością zaskoczyło bardziej doświadczony zespół z Poznania. Taka gra stellistów przyniosła bardzo szybko efekt w postaci zdobycia bramki i objęcia prowadzenia w meczu 1:0. W 1 minucie bramkarza wojskowych pokonał Dawid Kowalski. Dwie minuty później w meczu był jednak remis 1:1. Bramkę kontaktową dla poznaniaków zdobył z wykonywanego krótkiego rogu Artur Mikuła. W 6 minucie to wojskowi po raz pierwszy wyszli w meczu na prowadzenie 2:1. Bramkarza z Gniezna – Łukasza Misia pokonał strzelec pierwszej bramki dla przyjezdnych Artur Mikuła. Kolejny remis 2:2 odnotowano w 10 minucie meczu. Tym razem bramkarza z Poznania pokonał po akcji całego zespołu Mateusz Konieczny. Gniźnianie z remisu nie cieszyli się jednak długo. Minutę po zdobyciu drugiej bramki przez gnieźnian, laskarze Grunwaldu wyszli na ponowne prowadzenie 3:2. Autorem bramki w zespole przyjezdnych okazał się Karol Majchrzak. W 18 minucie meczu ponownie odnotowano remis 3:3. Tym razem piłkę celnie w bramce gości po wykonywanym krótkim rogu umieścił Mariusz Lewartowski.  W 24 minucie, kolejny raz prowadzenie 4:3 objęli wojskowi. Bramkarza z Gniezna – Łukasza Misia pokonał Artur Mikuła. Do końca pierwszej połowy gościom jeszcze dwukrotnie udało się pokonać bramkarza z Gniezna, uczynili to w 25 minucie Robert Grzeszczak i w 30 minucie Szymon Hutek. I pierwsza odsłona środowego meczu pomiędzy Stellą Gniezno a Grunwaldem Poznań zakończyła się prowadzeniem wojskowych w stosunku 6:3.

Po zmianie stron przewaga Grunwaldu Poznań nad zespołem Stelli Gniezno było już znaczna. Mimo że gnieźnianie starali się atakować bramkę przyjezdnych to jednak goście zdobywali po szybkich atakach kolejne bramki. W tej części gry wojskowi strzelili siedem bramek a stelliści tylko jedną. W drugiej połowie na listę strzelców w Grunwaldzie Poznań wpisali się:  Artur Mikuła (38k,49,52), Karol Majchrzak (47), Szymon Hutek (43), Mateusz Poltaszewski (40) i Paweł Bratkowski (46). Dla stellistów jedyną bramkę w drugiej części meczu strzelił Dawid Kowalski. Ostatecznie spotkanie zakończyło się porażką Stelli Gniezno w stosunku 4:13.

Kolejne spotkanie Stella Gniezno rozegra już w najbliższą niedzielę 13 stycznia. Przeciwnikiem podopiecznych Rafała Grotowskiego w spotkaniu derbowym na szczeblu Miasta Gniezna będzie ekipa Startu 1054 Gniezno. Spotkanie zaplanowano na godzinę 15.00 a areną tego meczu będzie gnieźnieńska hala GOSiR przy ulicy Paczkowskiego.

Skład Stelli: Łukasz Miś, Dawid Naszko, Dawid Kowalski, Jakub Deniz, Mateusz Konieczny, Łukasz Wierzbicki, Rafał Stupczyński, Szymon Olszewski, Dawid Majewski, Mateusz Tomczak, Mariusz Lewartowski, Sebastian Hełma

Skład Grunwaldu: Radosław Mnich, Paweł Bartkowski, Szymon Hutek, Robert Grzeszczak, Tomasz Choczaj, Mateusz Poltaszwski, Mariusz Strykowski, Artur Mikuła, Karol Majchrzak, Piotr Kozłowski, Łukasz Wybieralski