Emocji nie zabrakło - zwycięstwo dziewcząt na wyjeździe!

2011-01-24

W niedzielę 23 stycznia zawodniczki UKS Medan Gniezno rozegrały kolejne spotkanie w ramach rozgrywek I Ligi Futsalu Kobiet. Tym razem gnieźnianki wybrały się do Gostynia, aby tam zmierzyć się z tamtejszym zespołem UKS Szewa Gostyń. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Medanu 3:1.

Pierwsza odsłona nie była udana w wykonaniu drużyny z pierwszej stolicy. Już w pierwszej minucie po strzale Agnieszki Liskowiak gostynianki cieszyły się z prowadzenia, które utrzymało się do końca pierwszej części. Gra Medanu w pierwszej odsłonie nie mogła się podobać, ponieważ gnieźnianki popełniały wiele błędów zarówno w obronie jak i w ataku.

W drugiej połowie na parkiet wyszedł zupełnie inny zespół. Zawodniczki Medanu atakowały bramkę rywalek, a w 24 minucie doprowadziły do remisu. Autorką bramki wyrównującej była Marta Kaczmarczyk. To trafienie dało wielkie nadzieje dla gnieźnianek. Poprawiły swoją grę i w 34 minucie po dwójkowej akcji na listę strzelczyń wpisała się Beata Kaczmarczyk. W ten sposób Medan objął prowadzenie, a zawodniczki Gostynia straciły całkowicie chęć zdobycia bramki. Były one bardzo zmęczone, ale nic dziwnego skoro ławka rezerwowych tej drużyny liczyła zaledwie jedną zawodniczkę. Na dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego, wspaniałym rajdem popisała się bramkarka Medanu Joanna Kaczmarczyk. Niestety nie udało jej się zdobyć bramki. Gnieźnieńska drużyna nie straciła polotu i na 30 sekund przed końcem po raz drugi w tym spotkaniu bramkę zdobyła Marta Kaczmarczyk. W tym spotkaniu nie padło już więcej bramek i ostatecznie mecz II kolejki I Ligi Futsalu Kobiet zakończył się wyjazdowym zwycięstwem zawodniczek Medanu Gniezno 3:1.

Skład UKS Medan: Joanna Kaczmarczyk, Martyna Oelke – bramkarki, Joanna Grygiel, Katarzyna Rzętkowska, Marta Kaczmarczyk, Patrycja Marcinkowska, Paulina Spychaj, Beata Kaczmarczyk, Natalia Balcerska, Alina Kaczmarczyk, Daria Tomczak, Joanna Rydlewska.