Fara Pelikan Żydowo oraz Wełnianka Kiszkowo z kompletem punktów

2013-09-16

Czwartą kolejkę mają za sobą zespoły występujące w rozgrywkach poznańskiej klasy B grupy 1 w nowym sezonie a co za tym idzie dwie drużyny z powiatu gnieźnieńskiego Fara Pelikan Żydowo oraz Wełnianka Kiszkowo. Nasze drużyny miniony niedzielę 15 września podobnie jak poprzedni weekend zaliczą do bardzo udanego gdyż mecze ich udziałem podobnie jak poprzednio zakończyły się ich zwycięstwami.

Drużyna Fary Pelikan Żydowo, kolejne swoje spotkanie rozegrało na własnym terenie podejmując w niedzielę 15 września zespół KS Gminny Brodnica Manieczki. Spotkanie, które przebiegało pod dyktando od początku do końca drużyny z Żydowa zakończyło się zwycięstwem Fary Pelikan w stosunku 2:0. Gospodarze na prowadzenie 1:0 wyszli w 21 minucie po bramce zdobytej przez Mateusza Trzaskawkę, kóry bramkarza gości pokonał w sytuacji sam na sam. Kolejny gol dla żydowian został zdobyty w 30 minucie, po którym Fara Pelikan prowadziła już 2:0. Autorem drugiej bramki okazał się ponownie Mateusz Trzaskawka. Ten sam zawodnik zdobył trzeciego gola dla Fary Pelikan Żydowa w 42 minucie w niedzielnym meczu zapisując tym samym przysłowiowego hat trick. Ostatecznie pierwsza połowa spotkania zakończyła się prowadzeniem żydowian w stosunku 3:0. Po zmianie stron piłkarze Fary Pelikan Żydowo zdobyli jeszcze jedną bramkę a było to w 70 minucie ustalając tym samym końcowy wynik meczu 4:0 dla gospodarzy. Autorem ostatniego gola w zespole z Żydowa był Krystian Małecki, który wykorzystał dograną piłkę w pole karne przez brata Dawida.

Kolejnym, przeciwnikiem Fary Pelikan Żydowo będzie w meczu wyjazdowym o godzinie 11.00 zespół Kłosu II Zaniemyśl

Skład Fary Pelikan Żydowo: Giszczyński Dariusz, Kasprzak Michał,  Kaczmarek Bartosz, Wiśniewski Marcin, Różański Przemysław (46" Trzaskawka Piotr), Małecki Krystian (80" Gronek Przemysław), Nowicki Maciej (80" Hewner Mariusz), Małecki Dawid, Szykowny Marcin, Kobielski Dawid (65" Wejerowski Bartosz), Trzaskawka Mateusz

Komplet punktów również w niedzielę 15 września na swoim koncie zapisała drużyna Wełnianki Kiszkowo. Kiszkowianie tego dnia na boisku w Rybnie Wielkim gdzie rozgrywają swoje mecze z powodu remontu płyty boiska głównego w Kiszkowie podejmowali zespół GTS Phytopharmu Klęka. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Piotra Wojnowskiego, którzy pokonali swojego rywala w stosunku 4:3 mimo że  po pierwszej połowie to goście prowadzili 2:1. Pierwsi bramkę w niedzielnym meczu zdobyli goście z Klęki autorem jej okazał się w 4 minucie w zespole przyjezdnym Arkadiusz Goliński. Kiszkowianie do remisu 1:1 doprowadzili w 10 minucie, kiedy to Dawid Jażewski  pokonał bramkarza gości strzałem z 16-tego metra lokując pikę w dolnym rogu bramki przyjezdnych. W 30 minucie goście po raz drugi w meczu wyszli na prowadzenie 2:1, po bramce zdobytej ponownie przez Arkadiusza Golińskiego. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza polowa meczu w Rybnie Wielkim. Po zmianie stron podopieczni Piotra Wojnowskiego w 48 minucie zdobyli drugą bramkę doprowadzając tym samym do remisu 2:2. Gola dla kiszkowian zdobył Łukasz Górny. Kiszkowianie z remisu nie cieszyli się zbyt długo. Minutę po tym jak Wełnianka zdobyła drugą bramkę goście strzelili  trzeciego gola obejmując ponownie prowadzenie 3:2. Autorem gola okazał się ponownie w drużynie z Klęki – Arkadiusz Goliński, który tym samym na swoim koncie zapisał hat tricka. Ostatnie słowo jednak w niedzielnym meczu należało dla piłkarzy z Kiszkowa, którzy swoim rywalom zaaplikowali dwa kolejne gole. Najpierw w 55 minucie do remisu 3:3 w zespole z Kiszkowa doprowadził Sławomir Kasprzak a decydujący cios zadał drużynie z Klęki napastnik miejscowych Robert Babrakowski strzelając gola swoim przeciwnikom w 65 minucie. Ostatecznie mecz pomiędzy Wełnianką Kiszkowo a Phytopharmem Klęką zakończył się zwycięstwem miejscowych w stosunku 4:3.

Kolejne spotkanie Wełnianka Kiszkowo rozegra na wyjeździe o godzinie 13.00 mając za przeciwnika zespół Meblorza Swarzędz.

Skład Wełnianki: Babrakowski P. Zabierek, Sądaj, Kupidura, Zamiara, Krawczyk, Jażewski, Dąbrowski, Kasprzak, Górny, Babrakowski R., Leśny, Talarczyk, Raith, Lisiecki

Pełne wyniki 4 kolejki 14-15 września
Avia Kamionki - Jurand Koziegłowy                 0:1
GKS Gułtowy - Kłos II Zaniemyśl                     1:0
Fara Pelikan Żydowo - KSGB Manieczki         4:0
Clescevia Kleszczewo - Lotnik-1997 Poznań 3:0
Antares Zalasewo     - Meblorz Swarzędz    0:5
Wełnianka Kiszkowo - Phytopharm Klęka       4:3