Fara Pelikan Żydowo oraz Wełnianka Kiszkowo zagrały za trzy punkty

2013-09-09

Trzecią kolejkę mają za sobą zespoły występujące w rozgrywkach poznańskiej klasy B grupy 1 w nowym sezonie a co za tym idzie dwie drużyny z powiatu gnieźnieńskiego Fara Pelikan Żydowo oraz Wełnianka Kiszkowo. Nasze drużyny miniony weekend zaliczą do bardzo udanego gdyż mecze ich udziałem zakończyły się zwycięstwami.

Drużyna Fary Pelikan Żydowo, na swój kolejny mecz ligowy udała się w sobotę 7 września do Poznania, żeby zmierzyć się z tamtejszym Lotnikiem. Od początku meczu było wiadomo, że będzie trudno zagrać na dobrym poziomie zespołowi z Żydowa, a to ze względu na boisko, które było bardzo nierówne. Mimo tych przeciwności mecz zakończył się zwycięstwem żydowian w stosunku 2:1 a co za tym idzie zapisaniem kompletu punktów na swoim koncie przez podopiecznych Bogdana Kozłowskiego. Drużyna z Żydowa na prowadzenie 1:0 w sobotnim meczu wyszła w 25 minucie meczu. Bramkarz gospodarzy minął się z piłką a Dawid Kobielski celnym strzałem w górny róg bramki pokonał goklipera Lotnika. Mimo że zespół z Żydowa w dalszej części pierwszej połowy posiadał znaczną przewagę nad swoimi rywalami to jednak podopiecznym Bogdana Kozłowskiego, nie udało się strzelić drugiej bramki w pierwszej części meczu. I pierwsza połowa przy żadnej groźnej sytuacji strzeleckiej w wykonaniu gospodarzy zakończyła się prowadzeniem gości 1:0. Po zmianie stron drużyna Lotnika chciał szybko wyrównać stan meczu co udało im się po kilku akcjach kiedy to strzałem z około 25 metrów  zawodnik gospodarzy umieścił piłkę w bramce Dariusza Giszczyńskiego. Ostatnie słowo w meczu sobotnim należało jednak do zawodników z Żydowa. W 82 minucie Fara wykonywała rzut rożny, po którym Mateusz Trzaskawka strzałem głową z 4 metra pokonując golkipera gospodarzy na parę minut przed końcem spotkania dał ponowne prowadzenie żydowianom 2:1. Gospodarze wprawdzie chcieli doprowadzić do ponownego remisu, jednak nie udało im się to i Fara Pelikan Żydowo po gwizdku sędziego kończącym mecz mogła się cieszyć z drugiego zwycięstwa z rzędu w tym sezonie.
Kolejne spotkanie Fara Pelikan Żydowo rozegra w niedzielę 15 września u siebie podejmując o godzinie 13.00 ekipę KS Gminy Brodnica Manieczki.

Skład Fary: Giszczyński, Kaczmarek, Stefaniak, Wiśniewski, Różański, Małecki ( 83" Hewner), Nowicki, Trzaskawka, Kasprzak, Kobielski(80" Gronek), Trzaskawka

Komplet punktów również w niedzielę 1 września na swoim koncie zapisała drużyna Wełnianki Kiszkowo. Kiszkowianie tego dnia na boisku w Rybnie Wielkim gdzie rozgrywają swoje mecze z powodu remontu płyty boiska głównego w Kiszkowie podejmowali zespół Avi Kamionki. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem piłkarzy Wełnianki, którzy pokonali swojego rywala w stosunku 5:1 mimo że od 5 minuty przegrywali jedną bramką. Kiszkowianie do remisu 1:1 doprowadzili w 10 minucie, kiedy to Sławomir Kasprzak pokonał bramkarza gości strzałem z rzutu wolego z około 23 metra. W 30 minucie podopieczni Piotra Wojnowskiego zdobyli drugą bramkę obejmując prowadzenie w meczu 2:1. Gola dla kiszkowian z egzekwowanego rzutu karnego zdobył strzelec pierwszego gola Sławomir Kasprzak. Jeszcze przed przerwą gospodarze zdobyli trzecią bramkę a autorem jej okazał się Kamil Kupidura. Prowadzeniem 3:1 dla Wełnianki Kiszkowo zakończyła się pierwsza połowa meczu. Po zmianie stron piłkarze z Kiszkowa zdobyli jeszcze dwie bramki przy żadnej straconej. W 60 minucie czwartą bramkę dla kiszkowian zdobył Marcin Zamiara a w 75 minucie wynik końcowy 5:1 dla Wełnianki Kiszkowo ustalił zdobyciem bramki szesnastolatek Łukasz Górny.
Kolejne spotkanie Wełnianka Kiszkowo rozegra również u siebie podejmując o godzinie 14.00 z ekipą Phytpopharmu Klęka.

Skład Wełnianki: Zdanowski, Talarczyk, Masłowski, Sądaj, Kupidura, Jażewski, Kasprzak, Zabierek, Dąbrowski, Zamiara, Krawczyk, Raith, Babrakowski, Lisiecki, Górny

Pełne wyniki 3 kolejki - 7-8 września
Wełnianka Kiszkowo     5-1     Avia Kamionki
Phytopharm Klęka         3-1     Antares Zalasewo
Meblorz Swarzędz       4-1     Clescevia Kleszczewo
Lotnik-1997 Poznań      1-2     Fara Pelikan Żydowo
KSGB Manieczki           2-1     GKS Gułtowy
Kłos II Zaniemyśl          0-6     Jurand Koziegłowy