Fara Pelikan przegrywa z Polonią II Środa Wlkp.

2009-10-24

W sobotę 24 października w Żydowie odbyło się spotkanie między tamtejszą Farą Pelikan a liderującym rozgrywką klasy A Polonią II Środa Wielkopolska.

Przed spotkaniem trener miejscowych Bogdan Kozłowski miał duży ból głowy gdyż ze składu w ostatniej chwili wypali dwaj kluczowi zawodnicy. Początek spotkania był dosyć spokojny. Polonia po kilkunastu sennych minutach zaczęła grać jak na lidera rozgrywek przystało, pierwsza bramka padła w 12 minucie meczu po dośrodkowaniu z lewej strony boiska a celnym strzałem z 5 metrów popisał się Krajewski. Kolejne bramki były już kwestią czasy gdyż drużyna ze Środy Wielkopolskiej zaczęła grać bardziej składnie i zespołowo efektem tego była bramka w 18 minucie strzelona przez Krajewskiego. Przy kolejnych golach zdobytych przez lidera rozgrywek duży udział miał golkiper drużyny z Żydowa, który raz puścił piłkę pod pachą za drugim razem dostał piłkę za „kołnierz” stojąc pół metra przed linią bramkową a oba strzały zostały oddane z przed linii pola karnego. W przerwie zarówno trener Polonii jak i Fary dokonali kilku roszad w swoim składzie, lecz nie miało to większego wpływu na poprawę gry w obu zespołach. Początek drugiej połowy nie różnił się bardzo od pierwszej i tak zespół Polonii kontrolował przebieg spotkania a efektem tego była bramka strzelona w 50 min przez Krajewskiego. Gospodarze odpowiedzieli tylko raz a strzelcem honorowego gola jak się później okazało został Marcin Szykowny. Przyjezdnym udało się zdobyć jeszcze dwie braki i całe spotkanie zakończyło się wysoką wygraną lidera aż 1:7. Całe spotkanie przebiegało dosyć spokojnie, więc arbiter główny Pan Piotr Macioszek nie miał dużo pracy.

Po meczu trener Fary Pelikan Żydowo Bogdan Kozłowski stwierdził, że różnica klas była widoczna na boisku i nie dziwi się, iż to właśnie drużyna ze Środy Wielkopolskiej jest liderem rozgrywek klasy A.

Fara: Giszczyński, Stefaniak, Różański, Karpiński, Lewandowski, Stein, Nowicki, Szykowny, Burzyński, Rus, Gola.

Polonia: Maćkowiak, Ratajczak, Jarmuszkiewicz, Mikołajczyk, Matuszak Rogowski, Maleszka, Przybyłek, Krajewski, Wiśniewski, Nowaczyk.