Feryjne kopanie w piłkę zakończone

2010-01-22

Od poniedziałku, 18 stycznia, aż do piątku, 22 stycznia, w hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego w Gnieźnie, w pierwszym tygodniu trwania ferii zimowych, rozegrany został turniej halowej piłki nożnej pięcioosobowej ,,Dzikich Drużyn” dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Głównym organizatorem pięciodniowych zmagań piłkarskich był Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gnieźnie, który był również fundatorem pucharów dla najlepszych trzech zespołów w każdej kategorii.

W rozgrywkach udział wzięło ogółem 16 drużyn, w tym cztery ze szkół podstawowych i dwanaście z gimnazjów. Jak pisaliśmy wcześniej rozgrywki zgodnie z regulaminem odbyły się system „każdy z każdym”. I tak drużyny gimnazjalne podzielone zostały przez organizatorów na dwie grupy po sześć zespołów. Kolejnym akcentem rozgrywek wśród drużyn gimnazjalnych po zakończeniu rozgrywek eliminacyjnych w obu grupach był kolejny podział po sześć drużyn na dwie grupy od zajętych miejsc. W grupie pierwszej, tak zwanej mistrzowskiej, znalazły się po trzy najlepsze zespoły, które w eliminacjach w rozgrywkach grupowych zajęły miejsca od 1do 3, a drugą grupę walczącą o miejsca od 7 do 12 utworzyły zespoły, które zajęły miejsca po rozgrywkach eliminacyjnych od 4 do 6. Podobnie jak było w pierwszym etapie rozgrywki o końcowe miejsca wśród gimnazjalistów odbyły się systemem ,,każdy z każdym”. Wśród podstawówek takiego podziału nie było ze względu na udział czterech drużyn. Mecze, które miały wyłonić najlepszą drużynę turnieju  wśród podstawówek odbyły się również w systemie ,,każdy z każdym”.

Ostatecznie po zliczeniu wszystkich punktów po drugim etapie zwycięzcą tegorocznego turnieju ,,Dzikich Drużyn” wśród gimnazjalistów została ekipa Serwisu Opon Brylewski z 15 punktami. Drugie miejsce przypadło ekipie Niespełnione Ogiery z 12 Oczkami, a trzecie miejsce premiowane pucharem wywalczyła ekipa U Czarodzieja z 7 punktami. Wśród czterech drużyn ze szkół podstawowych startujących w tegorocznych rozgrywkach pierwsze miejsce zajęła ekipa KS Gniezno ze  zdobytymi łącznie 16-toma punktami we wszystkich rozegranych meczach. Drugą pozycję wywalczyła drużyna Mieszka Gniezno ze zdobytymi 10-cioma oczkami. Trzecia lokata przypadła zespołowi z Starego Miasta, który zdobył 9 punktów. W tym układzie ostatnie czwarte miejsce zajęła ekipa Zgredki, która w całych rozgrywkach nie zdobyła żadnego punktu.

Dodatkowo pamiątkowymi statuetkami nagrodzono najlepszego strzelca turnieju oraz bramkarza. Wśród gimnazjalistów najlepszym snajperem okazał się Sławomir Staszewski z Joga Bonity zdobywca 19 goli, z kolei wśród podstawówek najlepszym strzelcem został Filip Kruczyński z KS Gniezno zdobywca 19 bramek. Najlepszym bramkarzem turnieju wśród gimnazjów został wybrany Emil Zbyszewski z Tornada, a wśród szkół podstawowych Mikołaj Miczyński z Mieszka Gniezno.

Za rok kolejny turniej z tego samego cyklu, na który już dziś organizatorzy zapraszają.

Wyniki ostatniego piątego dnia turnieju wśród gimnazjalistów i podstawówek  – 22.01.2010