Feryjne kopanie w piłkę zakończone. Pub Oski najlepszy wśród Gimnazjów a Spain Team wśród Szkół Podstawowych - foto i video relacja

2012-02-24

W piątek 24 lutego, dobiegły do końca pięciodniowe rozgrywki w ramach Turnieju „Dzikich Drużyn”  w halowej piłce nożnej pięcioosobowej, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, które rozgrywane były w hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego w Gnieźnie w drugim tygodniu trwania ferii zimowych 2012.

Organizatorem piłkarskich zmagań był Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gnieźnie, który był również fundatorem pucharów dla najlepszych trzech zespołów w każdej kategorii.

Sam turniej rozgrywany był od poniedziałku 20 lutego i trwał jak wspominaliśmy wcześniej do piątku 24 lutego. W rozgrywkach udział wzięło osiemnaście drużyn z czego pięć było ze szkół podstawowych a trzynaście zespołów z gimnazjów. Mecze rozgrywane były zgodnie z wcześniej przygotowanym regulaminem przez organizatorów turnieju system „każdy z każdym”. I tak drużyny gimnazjalne podzielone zostały na dwie grupy, w których jedna składała się z  sześciu zespołów a druga z siedmiu. Kolejnym akcentem rozgrywek wśród drużyn gimnazjalnych po zakończeniu rozgrywek eliminacyjnych w obu grupach był kolejny podział na dwie grupy w zależności  od zajętych miejsc (pierwsza liczyła sześć drużyn a druga siedem). W grupie pierwszej, tak zwanej mistrzowskiej, znalazły się po trzy najlepsze zespoły, które w eliminacjach w rozgrywkach grupowych zajęły miejsca od 1do 3, a drugą grupę walczącą o miejsca od 7 do 13 utworzyły zespoły, które zajęły miejsca po rozgrywkach eliminacyjnych od 4 do 7. Podobnie jak było w pierwszym etapie rozgrywki o końcowe miejsca wśród gimnazjalistów odbyły się systemem ,,każdy z każdym”. Wśród podstawówek takiego podziału nie było ze względu na udział pięciu drużyn. Mecze, które miały wyłonić najlepszą drużynę turnieju  wśród podstawówek odbyły się również w systemie ,,każdy z każdym” na zasadzie ,,meczu i rewanżu”.

Ostatecznie liderem tegorocznego turnieju ,,Dzikich Drużyn” wśród gimnazjalistów została drużyna PUB Oski z 13 punktami. Drugie miejsce zajęła ekipa Miecho z 9 oczkami, a trzecie premiowane pucharem wywalczyła ekipa Dzikie Węże z 8 punktami.

Wśród pięciu drużyn ze szkół podstawowych pierwsze miejsce zajął zespół Spain Team z 24 punktami, tuż za nimi na drugim miejscu „wylądowała” drużyna Dzieci Proboszcza z 18 oczkami. Trzecia lokata przypadła zespołowi Black Power, który zdobył 12-cie punktów.

Dodatkowo pamiątkowymi statuetkami nagrodzono najlepszego strzelca turnieju oraz bramkarza. Wśród gimnazjalistów najlepszym snajperem okazał się Dominik Jabkiewicz z Miecha zdobywca 24 goli, z kolei wśród podstawówek najlepszym strzelcem został Wiktor Adamski z Dzieci Proboszcza strzelec w całym turnieju 12 bramek. Najlepszym bramkarzem turnieju wśród gimnazjów został wybrany Norbert Gawłowski z KS Brazylia a wśród szkół podstawowych Łukasz Pałasz z Dzieci Proboszcza.

Puchary i pamiątkowe dyplomy oraz statuetki w imieniu organizatorów turnieju wręczył kierownik hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego – Ryszard Michalak.

Za rok kolejny turniej z tego samego cyklu, na który już dziś organizatorzy zapraszają.

13.    Red Bul  Team             6    0  0:27

Serwis SportGniezno.pl nie ponosi odpowiedzialności za fakt rozgrywania meczy o godzinach nie zgodnych z podanymi wcześniej na naszej stronie! Za czas rozgrywanych spotkań odpowiada organizator turnieju.

INFORMACJA:
Do opiekunów drużyn można - złożyć zamówienie na płyte DVD z  całym materiałem filmowym (ok 3 godzin) z 2, 4 i 5 dnia rozgrywek! Ostatni dzień mecze nagrywane były w całości!!! Koszt DVD 50 zł. Kontakt 665 094 020

Więcej zdjęć z tego turnieju oraz innych meczy i zawodów można oglądać w naszej galerii TUTAJ