Finał - VII Mistrzostw Gniezna Drużyn Osiedlowych w Piłce Nożnej w Gnieźnie

2010-08-31

Dzisiaj (31.08)  po godzinie 14.00 na boisku GOSiR ze sztuczną nawierzchnią trawiastą do hokeja na trawie mieszczącym się przy ulicy Paczkowksiego dobiegły zmagania 12 drużyn w dwóch grupach Szkół Podstawowych (5 zespołów) oraz Gimnazjalnych (7 zespołów), w ramach siódmych już Mistrzostw Gniezna Drużyn Osiedlowych w piłce nożnej. Obie grupy zdominowali piłkarze Osiedla Starego Miasta zajmując pierwsze miejsca. Tym samym puchary przechodnie do następnych rozgrywek będą znajdowały się w siedzibie Rady Osiedla Stare Miasta.

Pierwotnie turniej przez pierwsze trzy dni (24-26.08) był rozgrywany na boisku ORLIK ze sztuczną nawierzchnią trawiastą przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie. Jednakże kiedy nie doszedł finał zmagań piłkarzy w piątek 27 sierpnia z powodu intensywnych opadów deszczu w wyniku czego odwołano rozgrywki w tym dniu przenosząc je na ostatni dzień sierpnia. Organizatorzy zmagań piłkarskich jakim był Urząd Miasta Gniezna wspólnie z Gnieźnieńskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Komisją Polityki Społecznej Rady Miasta Gniezna oraz Radą Osiedla Miasta Gniezna, tym posunięciem uniknęli powtórki odwołania spotkań decydujących o końcowych miejscach w całym turnieju.

Dzisiejsze spotkania jak wspominaliśmy wcześniej, wyłoniły triumfatorów w obu grupach, którzy za zajęte pierwsze trzy miejsca zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami jak i medalami. W grupie drużyn Szkół Podstawowych pierwsze miejsce przypadło Staremu Miastu, które w czterech meczach zdobyło 8 punktów. Na drugim miejscu w tej samej grupie rozgrywki zakończyło Arkuszewo z 7 oczkami a trzecia pozycja premiowana pucharem przypadła Grunwaldowi również z 5-cioma punktami. Dodatkowo nagrodzono pamiątkowymi statuetkami: najlepszego króla strzelców, którym został z 5 bramkami Kamil Karski z Starego Miasta, najlepszego bramkarza turnieju wybrano Marcina Gędka z Skiereszewa a najlepszym zawodnikiem został wybrany Radosław Frąckowiak z Starego Miasta.

W grupie siedmiu zespołów z Gimnazjum najlepszą ekipą turnieju podobnie jak wśród ,,podstawówek” okazała się drużyn z Starego Miasta wygrywając wszystkie sześć swoich meczy i inkasując na swoim koncie 12-cie oczek. Druga lokata przypadła ekipie Grunwaldu z 13 punktami a na trzecim miejscu rozgrywki ukończyła drużyna Dalek z 10-cioma punktami. Podobnie jak i wśród Szkół Podstawowych, również i wśród Gimnazjalistów przyznano pamiątkowe statuetki: królem strzelców został tegorocznych rozgrywek Dawid Łucki z Grunwaldu, który zdobył 10 goli, najlepszym zawodnikiem wybrano Adama Kaźmierczaka z Piekar a najlepszym bramkarzem został wybrany Jakub Wrona z Grunwaldu.

Na koniec należy nadmienić iż w ciągu trwania całego turnieju rozegrano łącznie 31 mecz. Puchary oraz medale dla pierwszych trzech drużyn w obu grupach jak i pamiątkowe statuetki ufundował Prezydent Miasta Gniezna – Jacek Kowalski, który zresztą objął nad tą impreza honorowy patronat.

Gimnazja
Os. Arkuszewo      -        Os. Pustachowa       2:3 (spotkanie powtórzone z 26.08)
Os. Grunwaldzkie    -    Os. Piekary          2:0
Os. Stare Miasto    -    Os. Pustachowa      5:1
Os. Arkuszewo    -    Os. Tysiąclecia      1:4
Os. Piekary        -    Os. Pustachowa      1:0
Os. Grunwaldzkie    -    Os. Dalki          3:1