Finał - VI Mistrzostw Gniezna Drużyn Osiedlowych w Piłce Nożnej w Gnieźnie

2009-08-28

Dzisiaj (27.08)  po godzinie 14.00 na boisku ORLIK ze sztuczną nawierzchnią trawiastą przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie, dobiegły czterodniowe zmagania 14 drużyn w dwóch grupach Szkół Podstawowych (6 zespołów) oraz Gimnazjalnych (8 zespołów), w ramach szóstych już Mistrzostw Gniezna Drużyn Osiedlowych w piłce nożnej.

Dzisiejsze spotkania, wyłoniły triumfatorów w obu grupach, którzy za zajęte pierwsze trzy miejsca zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami jak i medalami. W grupie drużyn Szkół Podstawowych pierwsze miejsce przypadło Staremu Miastu, które w pięciu meczach zdobyło komplet punktów 15-cie. Na drugim miejscu w tej samej grupie rozgrywki zakończyły Piekary z 12 oczkami a trzecia pozycja premiowana pucharem przypadła Grunwaldowi również z 12 punktami. Dodatkowo nagrodzono pamiątkowymi statuetkami: najlepszego króla strzelców, którym został z 9 bramkami Marcin Chojnicki z Piekar, najlepszego bramkarza, którym wybrano Remigiusza Biskupskiego również z Piekar oraz najlepszego zawodnika, którym został Michał Zobel z Skiereszewa.

W grupie ośmiu zespołów z Gimnazjum najlepszą ekipą turnieju okazała się drużyn z Osiedla Grunwaldzkiego wygrywając wszystkie siedem swoich meczy i inkasując na swoim koncie 21 oczek. Druga lokata przypadła ekipie Piekar z 18 punktami a na trzecim miejscu rozgrywki ukończyła drużyna Starego Miasta z 15 punktami. Podobnie jak i wśród Szkół Podstawowych, również i wśród Gimnazjalistów przyznano pamiątkowe statuetki: królem strzelców został tegorocznych rozgrywek Daniel Szymański z Grunwaldu, który zdobył w aż 19 goli, najlepszym zawodnikiem wybrano Miłosza Szymoniaka z Piekar a najlepszym bramkarzem został wybrany Szymon Menc z Kawiar.

Na koniec należy nadmienić iż w ciągu trwania całego turnieju rozegrano łącznie 44 mecz. A organizatorem tegorocznych rozgrywek były Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji, Komisja Polityki Społecznej Rady Miasta Gniezna oraz Rada Osiedla Miasta Gniezna.

Puchary oraz medale dla pierwszych trzech drużyn w obu grupach jak i pamiątkowe statuetki ufundował Prezydent Miasta Gniezna – Jacek Kowalski, który zresztą objął nad tą impreza honorowy patronat.

Zdjęcia:
Zespół Starego Miasta z pucharem za pierwsze miejsce wśród Szkół Podstawowych.

Jedna z akcji podczas spotkania miedzy drużynami Gimnazjów z Starego Miasta i Osiedla Grunwaldzkiego.

Daniel Szymański odbiera statuetkę króla strzelców wśród Gimnazjów.

Przekazanie pucharu przechodniego przez zwycięzców poprzedniego turnieju Osiedle Grunwaldzkie Szkoły Podstawowe Osiedlu Stare Miasto