Finał Mini - Euro Gniezno 2012 - Dania (SP 12) Mistrzami turnieju - Foto i video relacja

2012-06-05

24 maja na czterech „Orlikach” mieszczących się na Osiedlu Kazimierza Wielkiego oraz ulicach: Małej, Wrzesińskiej i Strumykowej w Gnieźnie, rozegrany został turniej dla chłopców szkół podstawowych pod nazwą "Mini - Euro Gniezno 2012".

Hiszpania - SP 6 Gniezno

28 maja to drugi etap turnieju piłki nożnej, który rozgrywany był na Osiedlu Kazimierza Wielkiego pod nazwą "Mini - Euro Gniezno 2012". W turnieju zagrali chłopcy ze szkół podstawowych a przyszło im rozegrać spotkania ćwierć i półfinałowe.

W półfinałach drużyny zagrały:
Niemcy (SP 2 Gniezno) 0 : Francja (SP 8 Gniezno) 1
Dania (SP 12 Gniezno) 9 : Hiszpania (SP 6 Gniezno) 2

Finał to mecz pomiędzy Francją (SP 8 Gniezno) a Danią (SP 12 Gniezno).

Tak było i pisaliśmy we wcześniejszych zresztą jednych materiałach o tych rozgrywkach. Te etapy turnieju czyli cześć grupową poprzez ćwierć i pół finały, drużyny musiały ze sobą rywalizować aby wyłonić te dwie najlepsze z najlepszych, które spotkały się 5 czerwca na boisku ze sztuczną nawierzchnią o nazwie „Kijów” mieszczącego się na terenie Szkoły Podstawowej nr 12 na osiedlu Kazimierza Wielkiego w Gnieźnie. Jak w poprzednich dwóch edycjach zawodnicy poza wysiłkiem, przeciwnikiem walczyć musieli ze sporymi upałami tak 5 czerwca podczas finału było zupełnie odwrotnie. Zimno i deszczowo, tym razem tylko aura mogła jednej drużynie pomóc a drugiej zaszkodzić bo jak wiemy Mistrzem „Mini Euro” mogła pozostać tyko jedna drużyna, o której będzie w szkołach jeszcze długo głośno.

Mecz finałowy oglądała spora grupa przybyłych kibiców, którzy schowani pod parasolami kibicowali swoim drużynom, ale poza kibicami cały mecz oglądał v-ce Prezydent Miasta Gniezna Czesław Kruczek wspólnie z Inspektorem ds. Sportu Urzędu Miasta - Marka Szczepanowskiego i Dariuszem Pajkertem - Kierownikiem Referatu Kultury i Sportu U.M.

Mecz od samego początku zapowiadał się ciekawie czego nie można było powiedzieć o pogodzie. Żadna z drużyn starając się nie odpuszczać w obronie, atakowała drużynę przeciwnika i w pierwszej połowie jedna z udanych akcji, w której swoją szansę wykorzystał Patryk Dudek zdobywając pierwszego gola dla Francji zdobywając prowadzenie dla drużyny. Jak się okazało był to jedyny gol w pierwszej połowie, która mówiąc stronniczo mogła świadczyć, że mecz właśnie Francja wygra. Lecz krzywdę bym zrobił drużynie przeciwnej – Danii myśląc, że tak wszyscy zakładali i szybko wszyscy o tym mogli się przekonać, bo w drugiej połowie Dania po strzale Wiktora Adamskiego remisuje. Na nic się zdały ataki Francji na bramkę przeciwników ponieważ po utracie bramki zawodnicy zaczęli się gubić tracąc bezmyślnie piłkę doprowadzając tym samym do prowadzenia drużyny Danii na 2:1 i chwilę potem na 3 i 4:1. Drugą bramkę dla Francji zdobywa też Patryk Dudek a chwilę potem prawie na zakończenie spotkania Dania podnosi wynik meczu na 5:2 tym samy zdobywając tytuł Mistrza "Mini Euro Gniezno 2012".

Strzelcy bramek:
Francja Patryk Dudek x 2
Dania: Wiktor Adamski x 3, Kacper Pawlak i Kacper Wojciechowski.

Pamiątkowe medale dla drużyny Francji wręczał v-ce Prezydent Miasta Gniezna Czesław Kruczek wspólnie z Inspektorem ds. Sportu Urzędu Miasta - Marka Szczepanowskiego oraz Dariuszem Pajkertem - Kierownikiem Referatu Kultury i Sportu U.M. Te same osoby wręczały Puchar i medale dla najlepszej drużyny turnieju Reprezentacji Danii.

Tomasz Kostencki + foto (materiał filmowy z całego meczu)

Po raz pierwszy prezentujemy cały mecz ponad 30 minutowy w jednym materiale filmowym!