Finał Minikosza zakończony - MKK Gniezno na trzecim miejscu - fotorelacja

2011-05-30

30 maja 2011 roku MKK Gniezno organizowało finał Ligi Minikosza. Mecze rozgrywane zostały na hali GOSiR przy ul. Bł Jolenty 5. W finale zagrały trzy zespoły MKK PYRA Poznań, Olimpijczyk Ostrów WLKP oraz MKK Gniezno. W organizacji turnieju pomagali SPOŁEM Gniezno, NOBEL Sport, Mała Czarna oraz rodzice.

W pierwszym spotkaniu spotkali się gospodarze MKK Gniezno i Olimpijczyk Ostrów Wielkopolski. Pierwszą kwartę wygrali goście 18:12. W drugiej odsłonie Ostrów powiększył prowadzenie wygrywając tą część spotkkania 20:5. W trzeciej kwarcie nadal dominował zespół Olimpijczyka wygrywając 18:11. Tylko czwarta kwarta była bardziej wyrównana i zakończyła się remisem 22:22. Całe spotkanie zakończyło się 78:50 dla Ostrowa Najwięcej punktów dla MKK Gniezno zdobyli 23 Zachwieja, 14 Wietrzyński, a dla Olimpijczyk Ostrów Wielkopolski 15 Zaworski, 14 Wołowicz. W drugim meczu zagrały zespoły MKK PYRA Poznań i UKS Olimpijczyk Ostrów Wielkopolski. Tylko pierwsza kwarta była wyrównana, która zakończyła się wygraną PYRY 19:14. Od drugiej części gry zespół z Poznania powiększał przewagę wygrywając kolejne odsłony meczu 17:8, 26:4 i 13:12. MKK PYRA Poznań wygrała całe spotkanie 75:38. Najwięcej punktów dal MKK PYRY Poznań zdobyli: 29 Banaszak, 12 Idziak. Dla Olimpijczyka Ostrów Wielkopolski 10 Reimann, 8 Zaworski. W ostatnim spotkaniu spotkały się zespoły MKK Gniezno oraz MKK PYRY Poznań.

MKK Gniezno bardzo dobrze rozpoczęło mecz z PYRĄ. Po pierwszych 5 minutach gry prowadzili 11:6. Jednak tylko pierwsza kwarta była wyrównana i zakończyła się wygraną PYRY Poznań 16:15. Kolejne odsłony meczu MKK Gniezno przegrało zdecydowanie 8:21, 5:20, 4:12. Całe spotkanie oraz turniej finałowy wygrali zawodnicy PYRY Poznań 69:32. Wszystkim drużyną oraz osobą pomagającym w turnieju serdecznie dziękujemy.