GTT Diament GOSiR w Stolicy Polskiego Triathlonu

2013-06-27

Niewielka, malowniczo  położona  warmińsko – mazurska  miejscowość  SUSZ – od  lat  uważana  za  Stolicę  Polskiego  Triathlonu,  w  miniony  weekend,  na  trzy  dni  zamieniła  się  w  „triathlonowe  miasteczko”,  gdzie  zostały  rozegrane  Mistrzostwa  Polski  na  dystansie  sprinterskim ( 750 m pływania,  20  km  roweru  i  5,7  km  biegu ),  tradycyjnie  już  zawody  Triathlonowe  na  dystansie  długim ( 1,9  km  pływania,  90  km  roweru  i  21  km  biegu )  oraz  Aquathlon.

Na  zawodach  tych  startowało  wiele  znanych  twarzy  z  telewizji,  jak  Maciej  Dowbor,  Tomasz  Karolak,  Piotr  Adamczyk,  Bartłomiej  Topa  czy  Magdalena  Boczarska.  Nie  zabrakło  również  wielu  znakomitych  triathlonistów,  takich  jak:  Agnieszka  Jerzyk – olimpijka  z  Londynu  w  2012  roku  i  Mistrzyni  Świata   U 23  w  Triathlonie,  Marek  Jaskółka,  Sylwester  Kuster  czy  Michał  Siejakowski,  pochodzący  z  Gniezna,  niegdyś  zawodnik  klubu  GTT  Diament.

W  tak  fantastycznie  obsadzonej  imprezie  triathlonowo – aquathlonowej  wystartowali  również  gnieźnieńscy  triathloniści  i  to  ze  sporymi  sukcesami.

Większość  zawodników  klubu  GTT Diament – Gosir  wystartowała  w  Aquathlonie. W pierwszym  starcie – kat. Dzieci  10 – 11  lat  i  12 – 13  lat  zwycięstwo  odniósł  Kamil  Kasprzyk,  który  jednocześnie  wygrał  swoją  kategorię  wiekową  10-11 lat. Wśród  dzieci  nieco  starszych – 12-13  lat  dziewcząt,  V miejsce  zajęła  Izabela  Bąkowska  i  VI  miejsce  dla  Aleksandry  Jakubiak. Natomiast  wśród  chłopców  klasyfikacja  przedstawiała  się  następująco: I miejsce  dla  Kuby  Kowalskiego,  II  miejsce  dla  Adriana  Gawędy  i  na  III  miejscu  uplasował  się  Bartosz  Pawlicki.

Kolejny  wyścig  to  start  Młodzików  i  wśród  dziewcząt  zdecydowane  zwycięstwo  odniosła  Olga  Masłowska,  a  na  trzeciej  pozycji  znalazła  się  Martyna  Pietruszewska, na  VI  miejscu  była  Izabela  Kałamaja  i  na  7  miejscu  Bogna  Masłowska. W  rywalizacji  chłopców  II  miejsce  wywalczył  Piotr  Zabiszak,  III  miejsce  dla  Filipa  Kasprzyka,  Wojciech  Bernaciak  na  miejscu  5  i  na  6 – Norbert  Baranowski.

W  rywalizacji  Młodzików  nie  startowała  Paulina  Zabiszak, która  w  tym  czasie  przebywała  w  Świnoujściu  na  Konkursie  Wiedzy  Marynistycznej  i  Historii  2  Dywizjonu  Okrętów  transportowo – minowych,  realizowany  w  ramach  projektu  Miasta – Okręty. Był  to  konkurs  o  zasięgu  Ogólnopolskim  i  Paulina  zajęła  II  miejsce.

Po  startach  w  Aquathlonie  nadszedł  czas  na  rywalizację  triathlonową,  gdzie  w  pierwszym  wyścigu  OPEN  startowało  ponad  350  zawodników  z  całej  Polski,  we  wszystkich  kategoriach  wiekowych.

W  klasyfikacji  generalnej  mężczyzn – III  miejsce  wywalczył  Łukasz  Kobyłecki,  IV  miejsce  dla  Eryka  Szuby. W  klasyfikacji  Juniora  młodszego – Łukasz  Kobyłecki  także  był  III  a  Eryk  Szuba  IV,  natomiast  Michał  Czech  uplasował  się  na  5  miejscu,  a  Karol  Mikołajczak  zajął  9  miejsce.

Natomiast  w  klasyfikacji  generalnej  Kobiet – Alicja  Lewandowska  zajęła  II  miejsce,  jednocześnie  wygrywając  kategorię  Juniorki  Młodszej,  natomiast  Weronika  Nowaczyk  zajęła  również  bardzo  wysokie,  4  miejsce.

W  kolejnych  wyścigach,   w  ramach  Mistrzostw  Polski   wystartowali   Juniorzy,  którym  tym  razem  powiodło  się  nieco  gorzej. Izabela  Furtak  po  kłopotach  żołądkowych  na  trasie  kolarskiej  zajęła  6  miejsce,  natomiast  Patryk  Scheppler  był  16,  a  Mateusz  Ratajczak  zajął  24  lokatę.

Za  kilka  dni  większość  gnieźnieńskich  triathlonistów  pod  opieką  trenerki  Małgorzaty  Krauze  wyjeżdża  na  obóz  do  Ośrodka  Sportowego  w  Ostrzeszowie,  gdzie  będą  przygotowywać  się  do  kolejnych  startów,  a  najważniejszy  z  nich  to  Ogólnopolska  Olimpiada  Młodzieży  dla  juniorów  młodszych.