Gatta Active Zduńska Wola lepsza o jedną bramkę. KS Gniezno - Gatta Active Zduńska Wola 3:4 (1:3) (relacja)

2010-12-12

W spotkaniu ostatniej 13-tej kolejki pierwszej rundy I ligi futsalu zespół KS Gniezno podejmował we własnej hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego w sobotni wieczór 11 grudnia drużynę Gatty Active Zduńska Wola. Trzynastka okazała się pechowa dla podopiecznych Jarosława Marchewki. Biało-czerwoni bowiem po bardzo zaciętym meczu ulegli gościom z Zduńskiej Woli w stosunku 4:3.

Sobotnie spotkanie dla gnieźnian rozpoczęło się dosyć niekorzystnie. Po siedmiu minutach meczu biało-czerwoni bowiem przegrywali z gośćmi z Zduńskiej Woli aż 3:0. Najpierw golkipera z Gniezna – Michała Wasielewskiego pokonał Marcin Olejniczak a było to w 4 minucie meczu. Idąc za ciosem goście na 2:0 podwyższyli minutę po zdobyciu pierwszej bramki. Tym razem celnie do bramki gnieźnieńskiej trafił futbolówką Michał Marciniak. Trzeci gol dla przyjezdnych padł w wspominanej wcześniej 7 minucie meczu. Po szybkiej akcji całego zespołu gola zdobył w ekipie z Zduńskiej Woli tym razem Łukasz Światowy.

W 9 minucie spotkania to gnieźnianie mogli się cieszyć z zdobytej bramki. Gola kontaktowego zmniejszającego tym samym prowadzenie gości na 3:1 zdobył w zespole KS Gniezno – Dominik Solecki wykorzystując zagraną piłkę przez  Jacka Sandera. Po zdobyciu gola kontaktowego gnieźnianie mogli jeszcze do przerwy zdobyć co najmniej jeszcze jednego gola. Jedna ta szuka nie powiodła się Mariuszowi Sawickiemu w 11niucie,  który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości Sebastianem Bielichowskim. Jak również dwukrotnie strzelcowi pierwszej bramki Dominikowi Soleckiemu, który w 12 minucie trafił piłką w poprzeczkę bramki gości oraz w 19 minucie kiedy to nie wykorzystał przedłużonego rzutu karnego z 10 metrów.

Tym samy pierwsza połowa zakończyła się zdecydowanym prowadzeniem piłkarzy z Zduńskiej Woli w stosunku 3:1.

Po zmianie stron gnieźnianie nadal starali się zmniejszyć prowadzeni drużyny przyjezdnej z Zduńskiej Woli, przeprowadzając szybkie kontry na bramkę Gatty Active. W 28 minucie blisko zdobycia drugiego gola w ekipie gnieźnieńskiej był Dominik Solecki, jednak jego strzał instynktownie obronił Sebastian Bielichowski. Podobną sytuację co Solecki minutę później miał inny zawodnik drużyny KS Gniezno – Jacek Sander. I tutaj jak w przypadku Soleckiego na drodze do zdobycia gola stanął golkier z Zduńskiej Woli broniąc strzał Sandera. To co nie udało się Soleckiemu i Sanderowi udało się Mariuszowi Sawickiemu w 30 minucie, kiedy to głową skierował z najbliższej odległości futbolówkę do pustej bramki graczy z Zduńskiej Woli. Zdobyta druga branka w meczu, przez Sawickiego dała ponownie gnieźnianom zmniejszenie prowadzenie gości 3:2 a co najważniejsze dawała pewne nadzieje że biało-czerwoni mogą sobotni mecz rozstrzygnąć jeszcze na swoją. Do takiego scenariusza jednak nie doszło bowiem w 32 minucie czwartą bramkę dla przyjezdnych zdobył Dominik Kosuń. A w odpowiedzi gnieźnianie strzelili tylko jednego gola a było to w 38 minucie. Bramkarza z Zduńskiej Woli tym razem w zespole KS Gniezno pokonał Paweł Hoeft. Tym samy spotkanie zakończyło się zwycięstwem  Gatty Active Zduńska Wola w stosunku 4:3.

Teraz w rozgrywkach pierwszej ligi futsalu nastąpi przerwa. Dopiero podopieczni Jarosława Marchewki do gry powrócą z początkiem nowego roku 2011.

Składy drużyn:
KS Gniezno – Michał Wasielewski, Dawid Kasprzyk, Jacek Sander, Dominik Solecki, Michał Tym, Paweł Hoeft, Paweł Kaźmierczak, Mariusz Sawicki, Dariusz Rychłowski, Sebastian Śniegowski, Bartosz Kapsa, Oktawian Solecki.

Gatta Active Zduńska Wola – Sebastian Bielichowski, Karol Kulczyński, Krzysztof Adamski, Łukasz Światowy, Dominik Kosuń, Marcin Szewczyk, Michał Marciniak, Marcin Olejniczak, Michał Maciąg, Michał Szymczak, Michał Swarzyński, Sylwester Wójcik.

Wyniki XIII kolejki:

11.12.10 - Marwit Toruń - Remedium Pyskowice 6:1 (2:1)
11.12.10 - Inpuls Alpol Siemianowice - Marioss Gazownik Wawelno 8:2 (3:1)
11.12.10 - KS Gniezno - Gatta Active Team Zduńska Wola 3:4 (1:3)
12.12.10 - Babylon Siemianowice Śląskie - Tango GAF Nova Gliwice -:-
12.12.10 - Marex Chorzów - AZS UŚ Katowice -:-
18.12.10 - MOKS Słoneczny Stok Białystok - Auto Complex Przodkowo (mecz przeniesiony na sobotę 18.12.2010)

Tabela
1. KS MARWIT TORUŃ                                        12    31      43-15     28
2. TANGO GAF NOVA GLIWICE                         11     25     57-22     35
3. INPULS ALPOL SIEMIANOWICE                  12     25    53-26      27
4. GATTA ACTIVE TEAM ZDUŃSKA WOLA      12     24     57-28     29
5. MARIOSS GAZOWNIK WAWELNO               12     24     47-42       5
6. MAREX CHORZÓW                                         11     19     61-60        1
7. REMEDIUM PYSKOWICE                              12     18     55-62       -7
8. KS GNIEZNO                                                    12     16     44-39        5
9. AUTO COMPLEX PRZODKOWO                   11     15     47-54       -7
10. AZS UG GDAŃSK                                          12        9     48-68     -20
11. MOKS SłONECZNY STOK BIAłYSTOK      11        7     22-49     -27
12. BABYLON SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE        11        6     43-69     -26
13. AZS UŚ KATOWICE                                      11        3     19-62     -43