Gimnazjum nr 3 zakończył udział w Turnieju Orlika

2010-09-27

Już od godziny 10.00, 27 września na boisku Orlika przy ul Strumykowej w Gnieźnie odbyły  się Eliminacje Wojewódzkie  w kategorii chłopców ur. 1997/98. Nas reprezentowała drużyna z  Gimnazjum nr 3 plus zwycięzcy z turniejów rozegranych w: Wągrowcu, Witkowie i Kiszkowie.
Meczy w tym dniu było sześć i zanim się one rozpoczęły nastąpiło losowanie pierwszych czterech spotkań. Drużyny grały 2 x 10 minut z 5 minutową przerwą.

Na pierwszy ogień poszły dwie drużyny z Gniezna i Wągrowca. Juz na pierwszy rzut oka dało się zauważyć różnicę w grze obydwu zespołów a wynik końcowy był odzwierciedleniem niestety słabszej gry zawodników z Gimnazjum nr 3, którzy przegrali spotkanie 1:3.

Na szczęście dla naszych zawodników, pierwsza porażka nie przyczyniła się do spadku morale w drużynie i kolejne pojedynki z Kiszkowem i Witkowem były meczami wygranymi co ostatecznie doprowadziło Gimnazjum nr 3 do zajęcia II miejsca w ogólnej klasyfikacji.

Cały turniej wygrali "Przyjaciele Kobylca" z Wągrowca i to oni będą grać w dalszych rozgrywkach Orlika o Puchar Donalda Tuska.

W Gnieźnie za organizację eliminacji odpowiadał Urząd Miejski w Gnieźnie - Wydział Edukacji, Kultury i Sportu - inspektor d/s sportu Marek Szczepanowski oraz Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji - animatorzy boisk Orlik Bartosz Kapsa i Arkadiusz Konowalski.

4. Orlik Kiszkowo

Za chwilę podamy wyniki spotkań Orlika, które odbyły sie w Kiszkowie a tam grały Szkoły Podstawowe a Gniezno reprezentowała drużyna z SP 12