Gimnazjum nr 3 ze Środy Wlkp. najlepsze

2010-01-11

W poniedziałek, 11 stycznia, hala sportowa GOSiR przy ulicy Paczkowskiego w Gnieźnie, była areną finału rejonu gimnazjów w kategorii chłopców w piłce ręcznej.
W rozgrywkach oprócz gospodarzy turnieju, czyli drużyny z Gimnazjum nr 1 z Gniezna, udział wzięło dodatkowo pięć drużyn, a mianowicie: Gimnazjum nr 1 z Mosiny, Gimnazjum nr 3 z Środy Wlkp, Gimnazjum nr 1 z Jarocina, Gimnazjum nr 1 z Śremu i Gimnazjum nr 2 z Wrześni.

Same rozgrywki, których organizatorem był Szkolny Związek Sportowy ,,Ziemi Gnieźnieńskiej” w ramach Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, zostały przeprowadzone  podziałem na dwie grupy A i B po trzy drużyny w każdej.  Systemem ,,każdy z każdym” w grupie ,,A zagrały – Gimnazjum nr 1z Mosiny, Gimnazjum nr 3 z Środy Wlkp oraz Gimnazjum nr 1 z Jarocina. W grupie ,,B” o punkty walczyli natomiast szczypiorniści z Gimnazjum nr 1 z Śremu, Gimnazjum nr 2 Wrześni oraz gospodarze turnieju - Gimnazjum nr 1 z Gniezna.

Po zmaganiach grupowych rozegrane zostały spotkania o końcowe miejsca w całym turnieju. Ostatecznie pierwsze miejsce przypadło drużynie męskiej z Gimnazjum nr 3 z Środy Wielkopolskiej, która w wielkim finale pokonała drużynę Gimnazjum nr 2 z Wrześni w stosunku 8:6. W małym finale o miejsca III i IV spotkały się ekipy Gimnazjum nr 1 z Gniezna z Gimnazjum nr 1 z Mosiny. Z tej konfrontacji zwycięsko wyszli piłkarze ręczni z Gimnazjum nr 1 z Gniezna pokonując Gimnazjum nr 1 z Mosiny w stosunku 7:6.
Piąte i szóste miejsce wspólnie zajęły natomiast drużyny Gimnazjum nr 1 z Jarocina i Gimnazjum nr 1 z Śremu.