Gniewko Gniezno remisuje z Lechem Poznań 2-2 - Foto relacja

2013-04-08

W sobotę 6 kwietnia najmłodszy ligowy zespół Gniewka Gniezno podejmował na boisku w Gnieźnie zespół Lecha Poznań w ramach rozgrywek Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej Żak F1 grupa mistrzowska. Przy bardzo dobrej pogodzie i licznie zgromadzonej publiczności mieliśmy okazje oglądać dobre spotkanie w wykonaniu obydwu drużyn. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście wykonując rzut wolny z przed pola karnego gnieźnian zdobyli gola na 1-0 co tylko zmobilizowało podopiecznych Dariusz Śmiałowskiego do silniejszych ataków. Jeszcze przed przerwą na 1 -1 wyrównał Kuba Łuczak strzelając bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Na drugą połowę obydwa zespoły wyszły mocno zmotywowane przez swoich trenerów czego wynikiem były bardzo ładne akcje po obydwu stronach. Jednak to Gnieźnianie po składnej akcji całego zespołu wyszli na prowadzenie pięknym strzałem popisał się Marcel Góralski i było 2-1 dla Gniewka. Kilka minut i sędzia ponownie podyktował rzut wolny z przed pola karnego gnieźnian i niestety było już 2 -2. Gnieźnianie do końca mocno atakowali przeciwnika i na dwie minuty przed końcem strzelili gola na 3-2 jednak sędzia wcześniej dopatrzył się faulu u gości i nie uznając strzelonej bramki podyktował rzut karny dla gnieźnian. Będący we wspaniałej dyspozycji bramkarz Lecha wyczuł intencje strzelającego Marcela i obronił jedenastkę. Mecz zakończył się remisem 2-2 i podziałem punktów co zapowiada bardzo ciekawy rewanż.

Gniewko Gniezno reprezentowali: Budasz Filip, Przybylak Patryk, Pawłowski Dominik, Tomczak Maciej, Cypryański Mikołaj, Świercz Cyprian, Grzywnowicz Łukasz, Góralski Marcel, Łuczak Kuba, Sawicki Mieszko, Świstowski Bartek, Wojciechowski Samuel i Grzeszczak Krystian.