Gniewko II wygrywa w ostatnim meczu tej rundy

2012-06-14

W niedzielę o godz. 11:00 na płycie boiska Lidera II Swarzędz rozegrany został ostatni mecz tej rundy. Gniewko II pokonało rywali 0:6.

Pierwsza połowa rozpoczęła się pod wyraźne dyktando zawodników z Gniezna. Przeciwnicy z Lidera II Swarzędz, mimo dzielnej obrony, wyraźnie nie mogli poradzić sobie ze zdecydowanymi atakami "Gniewnych". Zgranie i dobra współpraca na boisku, dały efekty w postaci 2 bramek, strzelonych przez Marcela Góralskiego i Łukasza Grzywnowicza. Kibice mogli jeszcze kilkakrotnie cieszyć oczy świetnymi akcjami, jednak bramkarz Lidera, dzięki swojemu atutowi, jakim jest wzrost, wyłapywał wszystkie strzelone w światło bramki piłki. Nie udało się już zmienić wyniku i pierwsza połowa zakończyła się 0:2 dla Gniewka II Gniezno.

W drugiej połowie trener Dariusz Śmiałowski dokonał kilku zmian w ustawieniu i to dało efekt w postaci kolejnych bramek. Na listę strzelców wpisali się, ponownie Marcel Góralski oraz  Mieszko Sawicki, który w następnej bramce asystował Marcelowi Góralskiemu, który pięknie wykończył podanie od kolegi zaliczając kolejnego hattricka. To jednak nie wystarczyło gnieźnianom i po raz kolejny wykorzystali zamieszanie w polu karnym zmieniając wynik na 0:6, a strzelcem bramki był Mikołaj Cypryański. Po zmianach w drużynie przeciwnej i wprowadzeniu na boisko dwóch bardzo dobrych graczy nie obyło się od groźnych sytuacji w naszym polu karnym, na pochwałę jednak zasługują obaj bramkarze Filip Budasz i Patryk Przybylak oraz szczególnie zasłużony w tym spotkaniu obrońca Antoni Piotrowski, który heroicznie wybił piłkę zanim przekroczyła linię bramkową. Mecz zakończył się wynikiem 0:6 dla Gniewko II Gniezno.

Tabela ligowa

Lp. Nazwa drużyny   M. Pkt. W. R. P. Br. Bil.

Gniewko Gniezno

Ostatecznie drużyna Gniewka II znalazła się na czwartym miejscu w tabeli, tuż za Unią Swarzędz, Gniewkiem I Gniezno i Lechią Kostrzyn. Piąte miejsce zajął Lider II Swarzędz, a szósta drużyna tej grupy Jurand Koziegłowy pauzowała w tej rundzie.

Podsumowując, zespół Gniewko II Gniezno, zaprezentował się z bardzo dobrej strony, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że wszyscy chłopcy są o rok i dwa lata młodsi od swoich kolegów z grupy. To bardzo dobre prognozy na przyszłe rozgrywki ligowe, gdy chłopcy zaczną grać w swojej grupie wiekowej.

Gratulacje i podziękowania dla wszystkich zawodników reprezentujących Gniewko II, zarówno tych strzelających bramki, jak i tych, którzy swoją  grą w obronie ratowali zespół z opresji. Podziękowania także dla  trenera Dariusza Śmiałowskiego za świetne przygotowanie chłopców do występów w lidze oraz wszystkich sympatyków i kibiców drugiej drużyny Gniewka, bez dopingu których, nie byłoby takich wyników !!!