Gnieźnianie strzelali w Zielonej Górze

2009-11-08

W sobotę dnia 7 listopada  w  Zielonej Górze na strzelnicy klubu "Gwardia" odbyły się Mistrzostwa Ziem Zachodnich z okazji Święta Niepodległości w strzelaniu pneumatycznym. Gniezno reprezentowane było przez dwie zawodniczki  i jednego zawodnika  klubu "Kaliber" pod okiem trenera Andrzeja Radlińskiego.

Wystartowało w poszczególnych konkurencjach łącznie dziewięćdziesięciu zawodników począwszy od młodzików po seniorów.

W kategorii karabin pneumatyczny 30 strzałów   młodzików zwyciężył Hubert Zyk - Kaliber Gniezno z wynikiem 276 punktów. Drugie miejsce uzyskał  Lemański Bartosz z Gwardii Zielona Góra, trzecie Patryk Ułański - Muszkiet Słubice.  Jednocześnie Hubert Zyk uzyskał tytuł najlepszego strzelca w swej kategorii wiekowej.

Wśród juniorek i seniorek w kategorii karabin pneumatyczny zwyciężyła  Gnieźnianka Natalia Zyk (rocznik 1992) z wynikiem 373 punktów. Dwa następne miejsca zajęły zawodniczki klubu Start Gorzów Wielkopolski : Piecuch Grażyna oraz Alina Pawlak.   Piąte miejsce zajęła Patrycja Kubiak (rocznik 1992) z Kaliber Gniezno z wynikiem 356 punktów.