Gnieźnianin na I miejscu w Drawskim Turnieju Siłaczy

2009-08-12

23 lipca po raz VII na terenie powiatu drawskiego w miejscowości Jankowo został przeprowadzony turniej siłaczy. Do turnieju zgłosiło się 13 zawodników, którzy przyjechali z różnych części kraju. Gościem honorowym imprezy był wice mistrz Europy Strong Man - Grzegorz Szymański.

Zawodnicy zmierzyli się w siedmiu konkurencjach: spacer farmera, wyciskanie belki 100 kg, przeciąganie busa VITO, martwy ciąg - 200 kg, zegar - 250 kg, waga płaczem bokiem - 2 x 15 kg, koszmar wulkanizatora - opona 250 kg 3 obroty, opona 320 kg - 3 obroty.

Pierwsze miejsce zdobył Łukasz Woźniak z Gniezna reprezentujący siłownię IRON zdobywając łącznie 86 pkt.  Na drugim miejscu uplasował się Tomasz Lademann z Rozewia zdobywając 83 pkt. Trzecie zaszczytne miejsce przypadło Krzysztofowi Ryszka z Gniezna, który łącznie zdobył 71 pkt.

Jak zwykle impreza przyciągnęła wielu kibiców, którzy pomimo niesprzyjających warunków pogodowych do końca dopingowali zawodników.

Gratulujemy raz jeszcze zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!!!!

Łukasz Woźniak na co dzień trener w siłowni Iron w Gnieźnie.

OSIĄGNIĘCIA
zawody rok 2000 - kontuzja kolana
                     2004 - największy sukces w zawodach grand prix do 105 kg I miejsce
                     2005 - wice mistrz polski do 105 kg
                     2007 - zwicięsca zawodów najsilniejszego człowieka tarnowa, I miejsce siłaczy w chełmrzy
                                 III miejsce extrime show (puchar Polski)
                     2008 - udział w mistrzostwach polski OPEN 14 miejsce
                     2009 - I miejsce w międzynarodowym turnieju w Niemczech w Withsstok
                                kilka turnieji na terenie Polski

Miał możliwość startu z 30- stką najleprzych lecz z powodu kontuzji nie wystartował w Malborku