Gnieźnieńscy rugbyści na pudle w Lesznie!

2012-04-20

W poprzednią sobotę, 14 kwietnia, gnieźnieńscy Tytani zainaugurowali rundę wiosenną turniejem w Lesznie. Zajęli tam bardzo dobre 3. miejsce!

Miejsce na pudle to już swego rodzaju gnieźnieńska „tradycja”. Choć gnieźnianom nie udało się jeszcze nigdy wygrać turnieju Polskiej Ligi Rugby 7, to na podium pojawiają się prawie zawsze. W zeszłym sezonie zdobyli oni drugie miejsce w Zielonej Górze oraz trzecie miejsce w Jarocinie.

Turniej rugby 7 to 18 meczów rozgrywanych w przeciągu 4 godzin! Każdy mecz trwa 14 minut, a każda drużyna gra 4 lub 5 meczów. W Wilkowicach Tytani w grupie zwyciężyli gospodarzy – Owal Leszno – 38:5 oraz Spartę Jarocin 21:17. Ulegli oni jednak drużynie z Wrocławia – 14:35 – i zajęli drugie miejsce promowane awansem do półfinału. W półfinale przegrali z Posnanią Poznań 0:52, ale zdołali się zmotywować i w meczu o 3. miejsce pokonali szczecińską Kaskadę 31:0. Stanęli więc na najniższym stopniu podium za drużyną Posnanii Poznań i KS Rugby Wrocław. Zdobyli 11 punktów do ligowej tabeli i awansowali o jedną pozycję. W tej chwili zajmują 6. lokatę w kraju. Biorąc pod uwagę, że w tabeli uwzględniona jest kadra Polski, która startuje na turniejach klasy premium, drużyna Tytana jest piątą drużyną w kraju!

Tytan Gniezno to drużyna uprawiająca rugby 7-osobowe, czyli rugby olimpijskie. Już za cztery lata sport ten pojawi się na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Klub powstał w 2007 roku i od dwóch sezonów startuje w rozgrywkach PLR7. Liga ta rozgrywana jest systemem turniejowym – gnieźnieńscy rugbyści w tej rundzie zagrają jeszcze w trzech turniejach.

W maju odwiedzą Zduńską Wolę oraz Zieloną Górę, a już 10 czerwca, w niedzielę, po raz pierwszy, w historii klubu, turniej odbędzie się w Gnieźnie. Areną rozgrywek będzie Stadion Miejski przy ulicy Strumykowej, a turniej będzie trwał od godziny 10 do 16. Serdecznie zapraszamy do spędzenia czerwcowej niedzieli wraz z Tytanami i przyjaciółmi jajowatej piłki!