Gorycz porażki na inauguracje ligi

2011-09-04

Młodzieżowy zespół KS.Gniezno 97 występujący w rozgrywkach Trampkarzy Starszych Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej na inauguracje rozgrywek rundy jesiennej udał się w sobotę 3 września do Swarzędza na mecz z tamtejszą "Unią". Niestety tak jak pod koniec poprzedniej rundy tak i teraz pech nie przestał prześladować młodych zawodników z Gniezna bo aż 4 z podstawowego składu ze względu na zły stan zdrowia musiało pozostać domu.

Od początku spotkanie Unia bardzo groźnie atakowała sprawiając naszym obrońcom bardzo dużo problemów, czego efektem była bramka w 16 minucie na 1-0, ostanie 20 minut pierwszej połowy należało jednak do zawodników z Gniezna, którzy coraz śmielej atakowali jednak gospodarzom udało się utrzymać korzystny wynik do przerwy. Kiedy wydawało się że kwestią czasu jest doprowadzenie do remisu to gospodarze skutecznie wykonując stały fragment gry podwyższyli wynik na 2-0. Zespół KS. Gniezno mając świadomość że nie są wcale gorsi i z trudniejszymi przeciwnikami dawali sobie

świetnie rade nasilili ataki przesuwając jednego z obrońców do pomocy postawili wszystko na jedną kartę co w obrazie gry dawało przewagę w środku pola i w ataku. Niestety broniący się zespół "Unii" po pięknym długim podaniu wyprowadził kolejną kontrę, której efektem była trzecia bramka. Gnieźnianie po takim ciosie nie potrafili już się skoncentrowa indywidualne akcje poszczególnych zawodników nie przynosiły efektu a chłopcy ze Swarzędza niesieni dopingiem podwyższyli wynik meczu do 5-0.

Kolejne spotkanie  KS. Gniezno 97 rozegra na własnym stadionie spotykając się w derbach z lokalnym rywalem " Mieszko " Gniezno w sobotę 10 września o godz 10.00.