Grzegorz Nowak Mistrzem Polski Niesłyszących

2012-11-13

W Gdańsku w dniach 10-11 listopada odbywały się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Niesłyszących. Rewelacyjnie spisał się na co dzień zawodnik Stelli Niechan Gniezno – Grzegorz Nowak, zdobywając komplet trzech złotych medali. W turnieju indywidualnym pokonał min. w ćwierćfinale Gustawa Kendera z Gliwic 3:0, w półfinale Kamila Kaufa z Lublińca 3:0 i w finale Rafała Zagajewskiego ze Sprintu Kielce 3:0. W turnieju deblowym grając wspólnie z Adrianem Szeligą ze Spartakusa Lubliniec w finale pokonali parę : Michał Bellon- Arkadiusz Myszczyński z Olimpijczyka Olecko 3:0. Również w grze mieszanej Grzegorz Nowak i Weronika Nowicka z Poznania wygrali w finale z parą z Wejherowa: Marta Kaczor- Krystian Buza 3:1.

Grzegorz został uznany za najlepszego zawodnika Mistrzostw Polski. Jednocześnie otrzymał powołanie na zgrupowanie Kadry Narodowej przygotowujące do Mistrzostw Europy, które odbędą się w Bułgarii.