Hurtownia Sportowa Gniezno na prowadzeniu po pierwszej rundzie finałowej! - Wyniki, tabela i foto relacja

2012-03-04

3 marca, dużym zainteresowanim kibiców towarzyszyło zmaganiom siatkarzy w rundzie finałowej w sali sportowej w Łubowie. Zespoły zajmujące ostatnie miejsca w grupach nie spotkały się w ostatnim meczu, ponieważ siatkarze ZSP oddali punkty walkowerem zespołowi Koniczynek i tym samym KONICZYNKI Gniezno zajęły ostatecznie jedenaste miejsce w tabeli, natomiast ZSP Gniezno - dwunaste miejsce. Zespół Koniczynek był reprezentowany przez 15 zawodników, opiekunem - Zofia Komosińska.

Dużo emocji dostarczył mecz Chrobry - Meg Finance. Zespoły na przemian wygrywały sety, ale w decydującym piątym secie Meg Finance nieznacznie pokonał ambitną drużynę Chrobrego. Ostatecznie MEG FINANCE Gniezno zajął dziewiąte miejsce, opiekunem drużyny był Michał Leśniczak. Zespół był reprezentowany przez 10 zawodników.

CHROBRY Gniezno w końcowej tabeli zajął dziesiąte miejsce, opiekunem zespołu - Dariusz Piotrowicz. Udział wzięło 8 zawodników w tym trzy rodziny po dwóch braci.

Zaczęła się runda finałowa drużyn które zajęły czołowe miejsca w grupach. Wiele emocji dostarczył pierwszy mecz pomiędzy siatkarzami Piasta 1 i Żydowa. Pomimo nieznacznie przegranych dwóch pierwszych setów przez drużynę z Żydowa, dzięki dużej ambicji i dopingowi kibiców w trzecim secie Żydowo pokonało Piasta. Jednak doświadczeni zawodnicy Piasta nie dali sobie odebrać zwycięstwa wygrywając czwartego seta i cały mecz 3-1.

Drugi mecz finałowy pomiędzy Hurtownią Sportową a Piastem 2 zakończył się zwycięstwem Hurtowni 3-0. Dwa pierwsze sety siatkarze Piasta przegrali po ambitnej walce, natomiast ostatni trzeci set to wysoka wygrana Hurtowni i całego meczu.

Turniej sędziowali: R. Filipiak, P. Cielaczyk i Sz. Narożny.

14.30  Old Boy - 2 LO     miejsce 7-8  sędzia R. Filipiak
16.00  Hurtownia - Piast 1                                 P. Cielaczyk - T. Gleba
17.30  Żydowo - Piast 2                                      P. Cielaczyk - T. Gleba

Ostatni kończący rozgrywki turniej w piłce siatkowej kobiet, odbędzie się 18 marca od godz. 10.00 w sali sportowej w Kiszkowie. Na prowadzeniu w tabeli jest drużyna z Łubowa