III Liga GKS TARNOVIA Tarnowo Podgórne - MKK Gniezno 87-75

2009-10-25

W sobotę 24 października MKK Gniezno rozegrało pierwszy mecz wyjazdowy w III ligi basketa.

Drugie spotkanie przebiegało podobnie jak podczas pierwszych ich rozgrywek. Mecz był bardzo zacięty i przez większość kwart MKK Gniezno prowadziło,  jednak ponownie zabrakło szczęścia w końcówce meczu.

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana do 7 minuty, w której było 13-15 dla GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne. Ostatnie dwie minuty, to niemoc strzelecka MKK Gniezno (cały mecz, to słaba skuteczność w rzutach z dystansu). Kwarta ta kończy się wynikiem 18-13 dla Tarnovi.

Druga kwarta wspaniale rozpoczęła się dla  MKK Gniezno, które w piątej minucie obejmuje prowadzenie 30-28. W tym okresie 4 celne rzuty za trzy MKK Gniezno oddali: dwa Szymkowiak Patryk i po jednym Dobrzycki Dariusz i Konowalski Arkadiusz. Do końca kwarty prowadzenie przechodziło z jednej strony na drugą. 30 sekund przed przerwą na tablicy wyników był remis po 40-40. Jednak MKK Gniezno popełniło dwa błędy - najpierw faulując, a następnie tracąc piłkę w ostatniej swojej akcji przed przerwą. Obydwa błędy wykorzystali rywale. Najpierw wykorzystali jeden rzut osobisty, a następnie równo z syreną kończącą kwartę trafił Marek Łodyga za trzy punkty i do przerwy MKK Gniezno przegrywało 40-44.

Trzecia kwarta to popis zawodników z Gniezna. Niesamowita obrona MKK spowodowała, że przeciwnicy w ciągu pierwszych 8 minut rzucili tylko 6 punktów, a Gnieźnianie odrobili straty i dwie minuty przed przerwą nawet prowadzili 55-50. Nagle coś stanęło w grze. Najpierw nie wykorzystaliśmy czterech akcji w przewadze, a następnie przy stanie 57-54 dla MKK na minutę przed przerwą  Gnieźnianie tracą 8 punktów i kwarta kończy się  wynikiem 62-57 dla Tarnowa Podgórnego.

W czwartej kwarcie MKK Gniezno na pięć minut przed końcem spotkania traci tylko 1 punkt, GKS Tarnovia prowadzi tylko 66-65. Jednak przez kolejne trzy minuty nie potrafimy zdobyć kosza. Tarnovia ucieka na 11 punktów 76-65 na dwie i pół minuty do końca spotkania. Gnieźnianie zaczynają gonić jeszcze gospodarzy i minutę przed przerwą jest 76-71. MKK  od tego momentu zaczyna przerywać grę faulami, jednak to daje skutki tylko do wyniku 79-74. Następne akcje to celne osobiste GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne i brak odpowiedzi MKK Gniezno.

Trener przyznał po meczu, że duży wpływ na wynik miała słaba skuteczność rzutów za trzy punkty oraz kilka prostych strat podczas gry w przewadze. Podobała się na pewno walka zawodników w obronie oraz wypracowane sytuacje rzutowe po dobrej grze w ataku, jednak nie do końca skuteczna gra spowodowała, że MKK Gniezno nie wygrało tego spotkania.

Mecz kończy się wynikiem 87-75 (18-13, 26-27, 18-17, 25-18)

Punkty MKK Gniezno: 15 Jasiński Michał, 14 Dobrzycki Dariusz, 12 Golasiński Piotr, 11 Konowalski Arkadiusz, 8 Szymoniak Patryk, 7 Staszkiewicz Łukasz, 6 Szymkowiak Marcin, 2 Łepski Jakub, Starzyński Jakub, Kujawski Jakub, Bartosiewicz Piotr, Malinger Patryk.

Punkty GKS TARNOVIA Tarnowo Podgórne: 26 Łodyga Marek, 24 Wasiński Mateusz, 11 Bartkowski Rafał.

Następny mecz MKK Gniezno odbędzie się 14 listopada w Gnieźnie. Serdecznie zapraszamy