II miejsce KS Gniewko w Halowym Turnieju Partex CUP Toruń 2013 - Foto relacja

2013-01-14

Dużym sukcesem zakończył się dla zespołu KS Gniewko Gniezno, Halowy Turniej Piłki Nożnej PARTEX CUP, który odbył się w niedzielę 13.01. w Toruniu. Zespół rocznika 2004 prowadzony pod wodzą trenera Dariusza Śmiałowskiego zajął w nim 2 miejsce na 10 startujących drużyn.

Tylko 2 treningi w ostatnim tygodniu po długiej, świąteczno-noworocznej przerwie, spowodowały, że do Grodu Kopernika nasi młodzi piłkarze nie jechali jako faworyci. Początek  turnieju zdawał się to potwierdzać. W pierwszym, grupowym meczu z Polonią Środa Wlkp. nasz team wygrywał już 1:0 po strzale Marcela Góralskiego ale na 2 min. przed końcem meczu ich przeciwnicy strzelili wyrównującego gola i mecz zakończył się remisem 1:1. Następna potyczka to spotkanie z faworytem turnieju, gospodarzem, zespołem Dziecięcej Akademii Piłkarskiej (DAP) Toruń. Po niezwykle wyrównanym meczu nasi zawodnicy przegrali minimalnie 0:1. Sytuacja była więc nie ciekawa, ponieważ po 2 spotkaniach KS Gniewko miał zaledwie 1 pkt i tylko 2 mecze grupowe przed sobą. Przełamanie nastąpiło w meczu z Zawiszą Bydgoszcz, w którym gnieźnianie urządzili ostre strzelanie, pewnie wygrywając 5:1 a na listę strzelców wpisali się Samuel Wojciechowski (3)Michał Gręzicki i Jakub Łuczak. O wyjściu z grupy z drugiego miejsca, które dawało naszym młodym rycerzom awans do półfinału, decydował mecz z Akademią Sportu Pomorze z Trójmiasta. Nasi przeciwnicy mieli na swoim koncie 6 pkt i nawet remis dawał im upragniony półfinał. Na boisku okazało się, że nasi zawodnicy tanio skóry nie sprzedadzą i po dramatycznym meczu wygrali 1:0 a autorem bramki dającej awans do najlepszej czwórki był Marcel Góralski.

Wbrew obawom półfinał z zespołem GOL Brodnica był jednostronnym widowiskiem, w którym drużyna Gniewka pewnie wygrała 4:0 a kolejne gole w turnieju dla naszych strzelili Marcel Góralski, Jakub Łuczak (2) i Krystian Grzeszczak.  Brama do upragnionego finału była więc otwarta. Wynik z drugiego półfinału ułożył nam emocjonujący scenariusz. Otóż nasz zespół stanął przed rewanżem spotkania grupowego, ponieważ w finale spotkali się ponownie z ekipą DAP Toruń. Przy hymnie znanym z Ligi Mistrzów i olbrzymim dopingu swoich kibiców (tych z Torunia była oczywiście znacząca przewaga), obie drużyny weszły na boisko aby w ciągu 12 minut rozstrzygnąć losy zwycięstwa            w Turnieju. Początek spotkania to przewaga torunian, która po kilku minutach została udokumentowana bramką. Chwilę później było już 0:2 i wydawało się że jest już „po meczu”. Nic z tego. Przy ciągłym i donośnym dopingu grupy kibiców naszej drużyny i przyjaznych nam ekip, nasi młodzi chłopcy zabrali się za odrabianie strat. W 8 minucie tuż po wejściu na boisko Samuel Wojciechowski zdobył kontaktowego gola. Ostatnie minuty to akcja za akcję i olbrzymie emocje pod obydwoma bramkami.  Na minutę przed końcem meczu Marcel Góralski strzałem z prawie połowy boiska przelobował bramkarza gości i na tablicy wyników pojawił się remis 2:2. Takim wynikiem, mimo, że mieliśmy jeszcze szansę na 3 bramkę, zakończył się ten mecz. O 1 miejscu decydowały rzuty karne. Pierwszy do piłki podszedł Marcel Góralski ale jego strzał trafił w słupek. Przeciwnicy wykorzystali swoja szansę i wyszli na prowadzenie. Drugi strzał Samuela Wojciechowskiego obronił bramkarz DAP-u. Niestety dla Gniewka swojej szansy nie zaprzepaścili torunianie i strzelili 2 bramkę dającą im końcowe  zwycięstwo.

Ostatecznie 2 miejsce po niezwykłych emocjach i walce do samego końca. To pierwszy  w tym roku     i z pewnością nie ostatni sukces KS Gniewko Gniezno.

Zespół KS Gniewko Gniezno w turnieju reprezentowali : Mikołaj Cypriański, Marcel Góralski, Jakub Łuczak, Michał Gręzicki, Krystian Grzeszczak, Dominik Pawłowski, Patryk Przybylak, Łukasz Grzywnowicz, Cyprian Świerszcz,  Samuel Wojciechowski, Staś Szymoniak.