I LO w Gnieźnie wicemistrzem Wielkopolski!!

2011-10-19

Na terenie ośrodka jeździeckiego Wola w Poznaniu rozegrane zostały we wtorek 18 października Mistrzostwa województwa wielkopolskiego w sztafetowych biegach przełajowych. W zawodach wzięły udział szkoły, które dwa tygodnie wcześniej wygrały eliminacje powiatowe i uzyskały prawo reprezentowania powiatu gnieźnieńskiego w zawodach wojewódzkich.

Doskonale zaprezentowali się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie, którzy w kategorii chłopców na dystansie 10 x 1000m wywalczyli po pasjonującej walce srebrny medal, przegrywając o 2 sekundy z ZSR z Poznania. W kategorii dziewcząt nasz powiat reprezentowały także dziewczyny z I LO, które na dystansie 10 x 800m wywalczyły 10 miejsce. Wysoką formę zaprezentowali także uczniowie z gimnazjum w Witkowie którzy zarówno w kategorii chłopców i dziewcząt wywalczyli brązowe medale. Gimnazjum nr 1 z Gniezna uplasowało się  w obu kategoriach na 7 miejscu.

Sztafeta chłopców z I LO biegała w składzie Nowaczyk Piotr, Gulcz Przemysław, Podlewski Paweł, Czekański Bartosz, Ptak Tomasz, Nalewaja Filip, Urbański Bartosz, Waluszyński Dawid, Andrzejczak Joachim, Skubiszyński Wojciech, Grześkowiak Kornel