I Liceum Ogólnokształcące Mistrzami Powiatu w piłkę siatkową!!! - Foto i video relacja

2013-02-07

7 lutego to drugi dzień rozrywania meczy tym razem finałowych w ramach Mistrzostw Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłkę Siatkową, które odbyły się w hali sportowej II LO mieszczącej się w Gnieźnie przy ulicy Łubieńskiego. W tym dniu naprzeciw siebie stanęły trzy drużyny, które wcześniej awansowały z fazy grupowej. O tych meczach można przeczytać tutaj.

Od godziny 10.00 do około godziny 14.00 spora ilość kibiców (uczniów), mogła oglądać fantastyczna walkę drużyn z: I LO, II LO oraz ZSE-O. Te trzy gnieźnieńskie ekipy, bo tylko one zakwalifikowały się do finałów pokazały, że nie na darmo tu się znalazły.

Tegoroczne mistrzostwa to niewątpliwie dwie sensacje mistrzostw. Jedna do odpadnięcie ZSP nr 2 czyli „Cieszka” już na etapie fazy grupowej co zdarzyło się po raz pierwszy od wielu lat rozgrywania tych mistrzostw a dodać należy, że byli to ubiegłoroczni Wicemistrzowie Powiatu. Drugą sensacją to drugi w historii ZSE-O awans drużyny do finału.

Wracając do meczy, to do pierwszego pojedynku na parkiet wyszły II LO czyli „Dąbrówka” oraz zawodnicy z ZSE-O czyli „Ekonomik”. Tu po zaciętej walce pod siatką seta wygrywa ZSE-O wynikiem 25:18. Drugi set równie ciekawy co pierwszy i tak samo zacięty wygrywa „Dąbrówka”, tym samym remisując spotkanie. Trzeci set czyli Tie-break, rozgrywająca na swoim boisku  „Dąbrówka” przy szalonym dopingu własnej publiczności ulega w miarę łatwo 15:10 (mistrzostwa rozgrywano do 2 setów).

Drugie wyjście na boisko, zaliczyli po krótkiej przerwie, ponownie zawodnicy „Dabrówki”. Tym razem zmierzyć im się przyszło z ubiegłorocznymi Mistrzami Powiatu I LO. II LO przy jeszcze większym dopingu a sporych gwizdach w kierunku I LO, pierwszy set po bardzo wyrównanej walce przegrywa 21:25. Druga odsłona równie pasjonująca i zacięta, w której lepsi okazali się zawodnicy II LO, ku szalonej radości swoich kibiców 25:22.
Tie-break to wspaniała walka obydwu zespołów, w której żadna ze stron nie miała zamiaru odpuścić. Jak to w sporcie bywa, jeden wygrywa na błędach drugiego, tak też było i w tym spotkaniu. Kiedy na tablicy widniał wynik 17:17 po dwóch serwach „Dąbrówka” pod siatką popełnia poważne błędy czego konsekwencją była strata punktów i porażka 19:17 a w setach 2:1  co przypieczętowało ich trzecie miejsce na mistrzostwach.

Trzeci mecz to pojedynek „gladiatorów”, którzy po wygranych meczach zasługują nie bez celowo na nazwę Mistrzów Powiatu. Jednak mistrzem mogła zostać tylko jedna drużyna i to ta, która zwycięsko wyszła by z tej konfrontacji.
Patrząc na ich wcześniej rozegrane mecze można było sądzić, że i ten zakończy się  Tie-break`iem. Niestety losy ZSE-O w tym pojedynku potoczyły się inaczej aniżeli by spodziewał się ich trener Adrian Paczyński a i sami zawodnicy zapewne również byli swoją słabą grą zaskoczeni, którzy w tym spotkaniu robili błąd za błędem. Zaczynając od niecelnych serwów, poprzez niedokładne podania a kończąc na słabym wykończeniu. Siatkarze z I LO za to wykorzystali skrzętnie słabość drużyny „Ekonomika” i gładko w dwóch setach spotkanie wygrywają 25:14 i 25:17.

W przerwie dla licznie przybyłych kibiców zatańczyły uczennice z II LO, które w ramach fakultetów WF z tańca, pokazały kilka ze swoich układów tanecznych.

Na zakończenie najlepszym drużynom podziękowano za wspaniała walkę i wręczono puchary.

III m-ce  II Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie

Tomasz Kostencki + foto (przy pomocy Marka Głuchowskiego) oraz materiał filmowy. Jeżeli są chętni na cały materiał filmowy z ostatnich setów z każdego meczu  (w meczach gdzie były wyniki 2:1 to sety 2 i 3) 665 094 020 lub GG 975054 i Skype: sportgniezno

I LO  GNIEZNO
W składzie: Szymon Kapsa, Arkadiusz Szymański, JakubZdenbowski, Norbert Gryczka, Mateusz Zopf, Mateusz  Manuszak, Michał Skiba, Marcin Chojnacki, Filip Komicki, Mikołaj Kozubiński, Michał Leśniczak
Trener: Jarosław Łabus

ZSE-O w GNIEŹNIE
W składzie: Wojciech Giszczyński, Wojciech Nowicki, Jakub Brzeziński, Mikołaj Tomaszewski, Szymon Wolniewicz, KrystiaGrzeiak, Bartosz Mróz, Daniel Wysocki, Mateusz Skibiński, Michał Ostrowski, Damian Tomczak, Mariusz Witkowski
Trener: Adrian Paczyśki

II LO GNIEZNO
W składzie: Adam Sawicki, Łukasz Szymalak, Jakub Krakowiak, Korneliusz Wojtkowiak, Filip Fleta, Mateusz Góral, Mteusz Senger, Maciej Adamski, Filip Adamski, Waldek Wojciechowski, Łukasz Kobyłecki, Bartosz Budner, Paweł Borak, Michał Marszałek, Krystian Kaczmarek
Trener: Tomasz Gleba