I Szafirowy Triathlon w Moryniu - Fotorelacja

2013-06-10

TRIATHLON…-  Dla  takich  chwil  warto  żyć … - stwierdziła  Szefowa  Wyszkolenia  GTT  Diament – GOSiR, Małgorzata  Krauze,  po  ostatnim  starcie  gnieźnieńskich  tiathlonistów,  jaki  odbył  się  w  przepięknej  i  malowniczej  miejscowości  Moryń,  pod  Szczecinem.

Wyścig  juniorów  młodszych na  super  sprincie -  dostarczył  wszystkim – kibicom,  trenerom  niesamowitych   wrażeń  i  emocji. Po  pływaniu  na  prowadzeniu  było  dwoje  zawodników  z  klubu  62-sto  Leszno, a  za  nimi,  z  20 sekundową  stratą,  utworzyła  się  5  osobowa  grupa  pościgowa ( 4 gnieźnian  i  1  szczecinianin).  Trasa  kolarska  liczyła  7  okrążeń  po  2,5  km  i  była  bardzo  trudna  technicznie  i  wymagała  od  zawodników  wysokich  umiejętności  kolarskich.

Z  każdym  okrążeniem  przewaga  zmniejszała  się  i  tuż  przed  rozpoczęciem  biegu  na  dystansie  3  km  wynosiła  ok.  4 s. Na  trasie  biegu  zawodnicy  Diamentu  pokazali  swoją  klasę: na  metę  jako  pierwszy  wbiegł  Łukasz  Kobyłecki,  tuż  za  nim  metę  przekroczył  Eryk  Szuba. Na  trzecim  miejscu  uplasował  się  Karol  Pawlisiak  z  klubu  64-sto  Leszno. Czwarte  miejsce  zajął  kolejny  gnieźnieński  triathlonista – Michał  Czech,  natomiast  piąte  miejsce  wywalczył  Karol  Mikołajczak.

Również  pasjonująca  walka  odbyła  się  w  tej  samej  kategorii  wiekowej  w  wyścigu  dziewcząt. Od  samego  początku  ton  rywalizacji  nadawały  dwie  „Diamentowe”  dziewczyny  z  Gniezna .  Ostatecznie  na  mecie  zameldowała  się  jako  pierwsza  Alicja  Lewandowska,  przed  Weroniką  Nowaczyk. Na  trzecim  miejscu  uplasowała  się  triathlonistka  ze  Szczecina.

Warto  zaznaczyć,  że  wszyscy  gnieźnieńscy  triathloniści  zakwalifikowali  się  do  Mistrzostw  Polski  Juniorów  młodszych  w  Triathlonie,  w  ramach  Ogólnopolskiej  Olimpiady  Młodzieży,  która  odbędzie  się  w  dniach  26-28  lipca,  w  Rawie  Mazowieckiej.

Na  tych  samych  zawodach  został  rozegrany  wyścig  OPEN  w  triathlonie. Wśród  kobiet  zdecydowane  zwycięstwo  odniosła  gnieźnieńska  juniorka – Izabela  Furtak. Natomiast  startujący  wśród  mężczyzn  Patryk  Scheppler  zajął  8  miejsce.

Przed  rywalizacją  triathlonistów  zostały  rozegrane  zawody  Aquathlonowe (pływanie+ bieg)  dla  kategorii  Młodzika  i  Dzieci.

Młodzicy  rywalizowali  na  dystansie  400 m pływanie  i  2  km  biegu. W  rywalizacji  dziewcząt  wysokie  3  miejsce  zajęła  Paulina  Zabiszak,  natomiast  wśród  chłopców – po  pasjonującym  finiszu,  również  3  miejsce  zajął  Piotr  Zabiszak.

Pozostałe  miejsca  młodzików:
Dziewczęta: 5  miejsce  Izabela  Kałamaja,  8  miejsce  Magdalena  Ratajczak.

Chłopcy:  7  miejsce  Filip  Kasprzyk,  8  miejsce  Wojciech  Bernaciak,  11  miejsce  Norbert  Baranowski  i  18  miejsce  Maciej  Matusz.

Natomiast  w  kat.  dzieci  klas  IV-VI -  2  miejsce  zajęła  Agata  Zachwieja,  3  miejsce  dla  Aleksandry  Jakubiak  i  na  4  miejscu  Izabela  Bąkowska.  Natomiast  wśród  chłopców  bezapelacyjne  zwycięstwo  odniósł  gnieźnianin  Kuba  Kowalski,  a  na  miejscu  4  uplasował  się  Adrian  Gawęda.

W  chwili  obecnej  triathloniści  klubu  GTT  Diament  Gosir  przygotowują  się  do  startu  15  czerwca  w  Lusowie – Ogólnopolski  Triathlon  „Poziom  Wyżej”  i  23  czerwca  w  Suszu  odbędą  się  Mistrzostwa  Polski  w  Triathlonie.