Inauguracja dziewcząt TS Basket na piątkę

2009-10-25

Bardzo udanie nowy sezon 2009/2010 w Wielkopolskiej Lidze Kadetek w koszykówce, zainaugurowały dziewczęta drużyny TS Basket MOS Gniezno.

Podopieczne trenera Marka Szczepanowskiego, w meczu wyjazdowym, na które udały się do Opalenicy w sobotę 24 października, pokonały zdecydowanie miejscową ekipę MKS w stosunku 63:28, prowadząc do przerwy 32:5. Zwycięstwo koszykarek TS Basket MOS Gniezno w pierwszym spotkaniu w Opalenicy nie podlegało dyskusji od początku do końca, o czym mogą świadczyć wygrane kwarty. Pierwszą gnieźnianki zakończyły wynikiem 14:5, drugą z kolei wygrały do zera, a wynik jej brzmiał 18:0. Bardzo rzadko sie zdarza, aby drużyna nie zdobyła żadnego punktu w jednej kwarcie. W drugiej połowie wprawdzie miejscowe koszykarki  z Opalenicy zagrały już lepiej ,przegrywając trzecią kwartę w stosunku 10:15, a w czwartej kwarcie przegrały zaledwie trzema punktami 13:16. Lepsza gra miejscowej drużyny w drugiej połowie meczu nie uchroniła jednak tej drużyny od porażki w meczu inauguracyjnym sezon 2009/2010 w Wielkopolskiej Lidze Kadetek i to na własnym terenie.

W drużynie TS Basket MOS Gniezno w tym spotkaniu na uwagę zasługuje udany debiut Darii Saukens - wychowanki trenera Waldemara Gołochowicza z Kłecka. W zespole TS Basket nie zagrały z powodu kontuzji Anna Siwka i Katarzyna Witkowska. W tym sezonie zespół TS Basket MOS startuje poza konkursem - w drużynie złożonej w większości z kadetek urodzonych - 1994r. jest kilka juniorek ur. 1993. Za zgodą Wielkopolskiego Związku Koszykówki (podobnie jak kilka innych zespołów) ze względów praktycznych i oszczędnościowych wyrażono zgodę na takie uczestnictwo.

Kolejny mecz odbędzie się 5 listopada (w środę) o godzinie 17:00 w hali GOSiR przy ul. Jolenty. Przeciwnikiem będzie Olimp Rawicz. Zapraszamy.

Punkty dla TS Basket Gniezno: Dominika Różycka 15, Laura Kuźlak 14, Daria Saukens 10, Maria Sip 8, Magdalena Kruszona 4, Magdalena Wiernowolska 4, Marta Grajek 2, Zofia Holzer 2, Wiktoria Kulpińska 2, Natalia Kasprzak 2. Trener: Marek Szczepanowski.

Punkty dla MKS Opalenica: Joanna Lulka 9, Daria Skuza 8, Ewelina Ziółkowska 6, Joanna Murawska 3, Katarzyna Frąckowiak 2, Anna Morkowska 0, Zuzanna Gmerek 0, Greta Napierała 0. Trener: Krzysztof Mądry.

Sędziowali: Paweł Podolski (Poznań) i Robert Dura (Nowy Tomyśl)