Inauguracyjny pogrom w Wielkopolskiej Lidze Koszykówki z udziałem TS Basket - Foto relacja

2012-10-14

Zawodniczki TS Basket Gniezno rozpoczęły swój udział w Lidze Młodziczek Młodszych od mocnego uderzenia - pokonały w pierwszej kolejce zespół MUKS Poznań 130:15, w kwartach 33:0, 31:6, 30:9 i 36:0. Gnieźnianki przystąpiły to tego meczu bardzo zmobilizowane i zmotywowane, co dało efekt w postaci przewagi w każdym elemencie gry - obronie, ataku a także w szybkości i skuteczności. Konsekwentna gra od pierwszej minuty nie pozwoliła rozwinąć skrzydeł przeciwniczkom, które swoje pierwsze punkty zdobyły dopiero z rzutu wolnego w trzeciej minucie drugiej kwarty. Druga i trzecia kwarta to również koncertowa gra Gnieźnianek, które nie zwalniały tempa. Ostatnia kwarta przebiegała również pod dyktando naszych zawodniczek, które podobnie jak w pierwszej kwarcie nie pozwoliły rzucić sobie ani jednego kosza.

Po meczu nasze zawodniczki udały się na mecz III ligi pomiędzy MKK Gniezno a drużyną z Ostrowa. Przy okazji miały możliwość porozmawiać z Łukaszem Biednym oraz Mieszkiem Włodarczykiem, którzy swoimi popisami uświetnili inaugurację rozgrywek trzecioligowych w Gnieźnie.

TS Basket Gniezno - MUKS Poznań 130:15 (33:0, 31:6, 30:9, 36:0)

Punkty dla TS Basket Gniezno: Aleksandra Piasecka 34, Katarzyna Matysiak 18, Lila Banaszak 12, Kinga Twardowska 12, Marta Kęsik 9, Oliwia Prusak 9, Aleksandra Skubiszyńska 8, Marta Kubasik 8, Monika Pilarska 7, Julia Mierzwiak 7, Karolina Draheim 4, Natalia Janiuk 2.

Trenerzy: Marek Szczepanowski, Bartosz Piasecki.

Punkty dla MUKS Poznań: Wiktoria Kasperska 5, Zuzanna Płocharczyk 4, Oliwia Czermak 3, Paulina Bartosik 3, Maja Młynarczyk 1, Weronika Marcinek 0, Wiktoria Malinowska 0, Zuzanna Spychała 0, Michalina Szczepaniak 0, Patrycja Iwanicka 0, Julia Rozynek 0.

Trener: Natalia Piskorska

Sędziowali: Karol Jaroński, Magdalena Figaj.

Bardzo dziękujemy wszystkim obecnym sympatykom i kibicom za wsparcie i doping.

Następny mecz TS Basket rozegrany zostanie w najbliższą niedzielę, 21. października. Będzie to pojedynek wyjazdowy z zespołem UKS Olimp II Rawicz.

Najbliższy mecz w Gnieźnie odbędzie się 27. października, a przeciwnikiem w tym dniu będzie drużyna MKS Tęcza Leszno.