Jakub Gewert w Pradze...

2011-02-06

W dniach od 23 do 30 stycznia w stolicy Czech, Pradze odbył się turniej, Safina Cup, w których udział wziął gnieźnieński młody tenisista Jakub Gewert.

Niestety, nasz zawodnik fatalnie wylosował partera i już w 1 rundzie turnieju głównego, uległ faworyzowanemu Czechowi Vaclavovi Safrankowi, który jest obecnie 137 juniorem świata !!!

Jakub przez cały mecz walczył jak równy z równym. Jego zaciętość i upór doprowadził go wygrania  drugiego seta, lecz w końcówce musiał uznać wyższość rywala. Mecz zakończył się rezultatem 1-6 6-4 1-6.

W grze podwójnej Jakub wystąpił w parze z Węgrem, Csongorem Tothem. Ich rywalami byli Słowak Jan Simon oraz Czech Matej Mares. Oba sety były bardzo wyrównane, lecz w końcówkach rywalom udało się lepiej utrzymać serwis oraz nerwy na wodzy i zwyciężyli 6-4 i 6-4.

Obecnie Jakub Gewert przygotowuje się do Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 21, które odbywac się będą w Bydgoszczy.

Jakub, za pośrednictwem naszego serwisu chciałby podziękowac sponsorom, którzy wspierają go w jego sportowej karierze, a są to :