Jakub Różak zajął 9 miejsce w Limanowej

2012-10-31

W dniach 27-28 października w Limanowej odbywały się finały Ogólnopolskiego Turnieju Kadetów w tenisie stołowym. Awans do tych finałów zapewnili sobie dwaj zawodnicy Stelli Niechan Gniezno. Bardzo dobrze zagrał Jakub Różak, zajmując wysokie dziewiąte miejsce wśród czterdziestu najlepszych w kraju. Po trzech zwycięstwach grupie i porażce z późniejszym zwycięzcą, w grze o awans do pierwszej ósemki po dramatycznym pojedynku przegrał 3:4 ze Sławomirem Doszem z Pogoni Lębork. Następnie Jakub wygrał wyraźnie 4:0 z Mikołajem Piotrowskim z Gwiazdy Bydgoszcz. Gorzej powiodło się Filipowi Kujawie , który z dorobkiem trzech zwycięstw i trzech porażek zajął 25 miejsce.

W niedzielę w Poznaniu odbyły się Wojewódzki turniej Młodzików. W kategorii dziewcząt wygrała zdecydowanie zawodniczka Stelli Niechan Gniezno- Wiktoria Skrzypczak, pokonując w finale Agnieszkę Dominiczak z Ostroroga 3:0. Sukces wart szczególnego podkreślenia, jako że Wiktoria grała w tym turnieju z lewą ręką w gipsie. Tym samym Wiktoria awansowała do finałów Ogólnopolskich, które rozegrane zostaną w Łomży w dniach 8-9 grudnia br. Wcześniej udział w tych finałach zapewniła sobie koleżanka klubowa – Anita Chudy. Dobrze w tym turnieju zaprezentował się również dziesięcioletni Maksymilian Janowski zajmując trzecie miejsce.