Jedno bramkowa porażka z Wartą Międzychód

2009-07-27

Kolejne spotkanie sparingowe w ramach przygotowań do nowego sezonu 2009/2010 piłkarze Mieszka Gniezna. Rywalem biało-niebieskich była drużyna MKS-u Warty Międzychód, która w tym sezonie będzie występować w rozgrywkach IV ligi grupy wielkopolskiej. Zwodnicy "biało-niebieskich" nie zaliczą do udanych spotkania, ponieważ pojedynek zakończył się porażką 1:0.

Pierwszą sytuację do zdobycia bramki w 29 minucie mięli gnieźnien a mianowicie nowy nabytek Mieszka - Łukasz Mokrzycki. Po akcji lewą stroną Karola Wojnowskiego, były zawodnik Gryfa 95 Słupsk popisał się bardzo groźnym strzałem z 25 metrów. Bramkarz Warty z trudem sparował uderzenie. Ten sam zawodnik kolejną okazję do zdobycia gola miał 3 minuty później. Po uderzenie głową z bliskiej odległości, piłka minęła słupek bramki z Międzychodu.

Mimo że to gnieźnianie mieli sytuacje do zdobycia gola to bramkę strzelili gospodarze. Do starty bramki doszło po błędzie pary defensywnych pomocników Mieszka. Piłki przejął jeden z napastników Warty i strzałem z bliskiej odległości pokonał 16-letniego bramkarza Mieszka - Filipa Chrzanowskiego.

Po zmianie stron żadnemu z zespołów nie udało się stworzyć klarownej sytuacji do zdobycia bramek. Piłkarze Mieszka widać było że odczuwali zmęczenie spowodowane okresem przygotowawczym. Brak świeżości był wyraźnie widoczny, a gra naszego zespołu momentami była powolna i ciężka. W innej sytuacji byli natomiast zawodnicy Warty, dla których okres ten dopiero się zaczął.